Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megmondja valaki hogy csinálja...

Megmondja valaki hogy csináljam hogy pipázhassak is és ártalmas se legyen annyira mint amennyire a csomagolás írja? (Hosszú téma)

Figyelt kérdés

De most komolyan a cigit lassan átnevezik halálrudacskára! Lassan a chematox fogja gyártani a cigit, evvel a szlogennel: Szívjon az ember ebből eleget, dögöljenek mint a legyek. :)


Azt hallom hogy 80 éves és 60 éve dohányzik és még sétabot nélkül megy el boltba! Teljesen egészséges! Még az apám is 30 éve cigizik napi 2-3 dobozzal! Más meg 12 évesen tüdőrákban hall meg!

És kiszámóltam hogy a legdrágább dohányt veszem ami 6000ft/40g akkor sem tudnék 90 évesen kocsit venni ha annyit szívok amennyi jól esik!

______________________________________________________

A kérdésem gondolatokban leírva!:

Nem akarok rákos lenni ezért arra gondoltam hogy hátha a pipa vagy a dohány minőségétől függ hogy ne legyen olyan nagy mértékben ártalmas! Drágább dohány lehet tisztább a hidegszálszűrő meg lehet jobb a füstszűrőnél!



Esetleg pár kérdéssel is fény derülhet a válaszra!

Mióta dohányzól?

Mennyit szívsz?

Egészséges vagy?

Mit szívsz?

Függhet az ember genetikájától is hogy ki mennyire hajlamos a betegségekre?



2015. febr. 11. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, én 16 éves vagyok, kb. fél éve dohányzom, de nem vagyok függő, másfél doboz cigi fogyhatott el a fél év alatt, többek között kék Szofi, arany és piros Marlbi, kék Bond, Djarum Black. Szivarozni is szoktam, abból Handelsgold szivarka a kedvencem, vaníliásat, cseresznyéset, almásat próbáltam eddig. Tudtommal egészséges vagyok, szerintem a genetikától függ, hogy beteg lesz-e valaki, illetve, hogy hogyan reagál a méreganyagokra. Ezért van az, hogy a dohányzás halált okozHAT.(Bár láttam már szivar dobozán olyan feliratot, hogy a dohányzás halálos tüdőrákot okoz, semmi feltételes mód, meg a szivart ugye nem is tüdőzik le.) Nem tudom, hogy van-e a dohány minősége és káros hatása között összefüggés, szerintem így is úgy is káros. Amúgy én is szeretnék beruházni egy pipára, csak most a jogsira gyűjtök, de jövő nyáron szerintem veszek egyet, a Gallwitz pipaboltot ajánlom, a Savinelli Capitol kezdőkészlet pl. 14000 Ft, én ezt néztem, kezdőknek ideális. Plusz még pipaöngyújtó, 100 db. szűrő, szállítási költség, meg egy 2000Ft-os dohány, kb. 25000-re jön ki. Nekem mindenképpen megéri, én amennyit szívok, 100 szűrő is elég lesz 5 évig. Meg teljesen más a feeling is. Nem kell rohanni, kényelmesen leülök a hintaszékbe, grillezek... Szűrővel szerintem mindenképpen egészségesebb a cigi, meg ugye nincs benne annyi vegyi anyag.
2015. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*egészségesebb, mint a cigi
2015. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!