Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van rá esély, hogy rászokok?

Van rá esély, hogy rászokok?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve pattant ki a fejemből az, hogy kiszeretném próbálni a cigit. De eddig nem volt elég bátorságom ahhoz, hogy megtegyem, mert mi van ha otthon észreveszik? Szerintem addig élnék. De már ez a gondolat nagyon erős lett, van mikor kb 2 napig csak a cigire tudok gondolni, semmi másra nem bírok koncentrálni. Szerintetek ez mitől lehet? Az osztályban sok dohányos van de a baráti körömben egy sem. Kipróbáljam? Ha kipróbálom rászokhatok könnyedén? Tudom milyen káros egy fejlődő szervezetre, érszűkület,szív problémák, májra káros, az agyra stb. De akkor is nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet.

2015. ápr. 10. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, a végén még tényleg rászoknál, ha már most is ennyire ezen pörögsz. Inkább kezdj el sportolni és vezesd le úgy a feszültséget, lényegesen egészségesebb megoldás :)
2015. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!



Ugyamez van velem is, suliba sok a dohányos, barátok között senki, ja és én se cigizek még, viszont nagyon szeretném kipróbálni.


Sokszor van, hogy csak arra gondolok, de mégmindig nem próbáltam ki. :D


Egyébként szerintem próbáld ki, de csak akkor ha tudsz mértéket tartani.

Én is ki fogom, és te is, mivel tudat alatt neked is ugyanez van.

"Tudom hogy káros, meg egy nagy idióta vagyok, és nem szeretném de szeretném"


Tehát ha akarod, ki fogod próbálni.

Nekem például senki se cigizik a családba, ezért picit necces, sőt hogy biztos nem mondanám el, inkább tikolnám.


Szóval ennyi, hasonló cipőben járok :D

Hány éves vagy? Fiú?

2015. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos van.
2015. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

20 évesen szoktam rá, 34 évesen szoktam le. én nem pörögtem ennyit rajta, sőt, az első slukk (15 évesen) borzalmasnak tűnt, én úgy kiakadtam hogy ez milyen sz@r, meg rossz izű, gondoltam, soha többet. csak aztán egy buliban,iszogatás mellett megint megkínáltak, és akkor meg bejött...


igazság szerint onnan datálnám, amikor én magam vettem meg a boltban az első doboz cigit. ott pecsételődött meg a dolog.


azt javaslom - így 2,5 év cigimentesség után, hogy nyugodtan próbáld ki, szívj egy slukkot. meglátod, milyen sz@r :) szédülsz majd tőle, kalapál a szíved, rossz izű lesz a szád, büdös a kezed, a hajad... a szervezeted RÖGTÖN jelezni fog, hogy mérget juttatsz be neki (szédülés, rossz érzés, szívkalapálás, sőt, lelkismeretfurdalás) és jobb is, ha hallgatsz a jelzésre.


azért próbáld ki, ha érdekel, hogy tudd, semmit nem veszítesz - csakis nyersz, ha nem cigizel.


egy doboz cigi ezer forint, ha rászoksz, 2 naponta fogyasztod majd el, ez 15.000 Ft havonta. kell ez? ráadásul büdi, és ha még mindent el is követsz, hogy ne érződjön a cigi, a RUHÁIDBAN OTT LESZ A SZAG. - én ezt 2,5 év után érzem meg, a legkisebb bagószag is érezhető.


könnyű rászokni, igen.

azért foglalkoztat ennyire, mert a cigi legális méreg, legális drog, és nem érzel semmi rosszat abban, hogy kipróbáld. meg talán még olyan lazának, könnyed dolognak is tűnik... de elárulok valamit - nem az a nagy ember,aki cigizik. nem,az tök könnyű dolog. az a nagy, aki nem cigizik! mert az meg tudja tenni, hogy ne cigizzen.


én így gondolom 15 év dohányzás után.


ha mégis kipróbálod - mert úgyis ki fogod, egy dolgot fogadj meg. SOHA NEM VESZEL MAGADNAK EGY DOBOZ CIGIT SE. soha. akkor, ha nem vásárlod meg a cigit, nem szoksz rá igazán. (ja, ez nem a tarhálásos utat jelenti, de gondolom, ennyi elvárás van magaddal szemben) :)

2015. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!