Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most már elkezdhetek dohányozni?

Most már elkezdhetek dohányozni?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve kínzó késztetést érzek a dohányzás iránt (valószínűleg a stressz miatt), viszont eddig egészséges életmódot folytattam (futás, kerékpározás, otthoni edzés) abban a hitben, hogy 25 éves koromig még nőhetek néhány centit (most vagyok 170 centi és 23 éves férfi). Több helyen olvastam, hogy a dohányzás megakadályozza a növekedést, de ha tudtok mondani több, nem egyedi példát 23 év feletti növekedésre, akkor még kihúzom még 1-2 évig, reménykedek néhány centiben és hanyagolom a dohányzást. Az igazság viszont az, hogy borzasztó késztetést érzek a cigi iránt és irigylem azokat a srácokat, akik +180 centivel ilyen hülyeségekkel nem foglalkoznak, de nekem +3 centi is jól jönne még. Gondolom kitaláljátok miért lenne nekem ez fontos? :-/

2015. júl. 8. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Még nőhetsz, ezért szerintem ne gyújts rá.
2015. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hülye leszel, ha rágyújtasz, de te dolgod. én tudom milyen nehéz abbahagyni.
2015. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Kezdj el kosarazni, vagy nyujtózkodni, lógni egy vascsövön stb.
2015. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak: gondolom csak szórakozol.

Kosárlabdától max a súlypontemelkedésem nő, a csontnövekedést a büdös életbe nem fogja segíteni.

2015. júl. 8. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Az emberi test növekedése 28 éves kor felett zárul le (én úgy tudom).

Az, hogy a dohányzás megnyugtat, egy illúzió, egy idő után csak idegesebb leszel tőle, magas vérnyomást okoz, függővé tesz.

2015. júl. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Genetika az genetika, ha 170-nek kell lenned, akkor annyi leszel, s el kell fogadni, de ez legyen a legnagyobb problémád. Magadban a gondolataidban kell rendet tenned. Nekem volt 170 centis ismerősöm, Casanovaként élte az életét, mindig más nője volt. Örülj, hogy egészséges vagy. Egy vacak cigivel nem kellene elrontanod az egészséged. A cigi öregít, pár év, évtized múlva látszik meg majd az arcodon, hogy 10 évvel idősebb vagy. Nézd meg a cigisek arcát. Ráadásul drága is. A cigi mellett semmilyen ésszerű érv nem szól, csak kizárólag ellene. Az, hogy ideges vagy a cigi nem fogja megoldani, se az életed, se a magasságod, se semmit.
2015. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

én 14 éves korom óta várom hogy nöjjek, akkor 170 cm voltam.

Most 28 évesen szintén 170 cm vagyok...


ráment az egész életem a magasságomra. Annyira szerettem volna legalább átlagos lenni. 176-178 cm


Egészségesen éltem, nem cigiztem, szóval semmi rossz nem volt.


Ahogy teltek az évek egyre rosszabb lett. Magasságom maradt, de az évek teltek.


14 éve várom hogy nöjjek !!!


Teljesen aszociális vagyok, mániákusan mindig a magasságomat nézem, nem mentem-e össze néhány cm-t.


Szégyellem magam amiért ilyen magas vagyok.

Barátnőm nem volt soha. Pedig 16 éves korom környékén már nagyon szerettem volna. Most már ott tartok, hogy már nem kell senki. Ne rontsa el velem senki az életét.


Apámat utálom, mert ő miatta lettem alacsony.

Anyám meg miért nem magassal csinált gyereket, ha ő meg 155 cm kb...Apám 166-168 cm körüli


Szóval cigizz, nem ezen fog múlni

2015. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom, hogy már régebbi a kérdés, de remélem, felfigyelsz még rá.

Szerintem nagyon súlyos gondok vannak az önbecsüléseddel. 170 centivel egyáltalán nem számítasz kirívóan alacsonynak, ha 150-160 lennél azt mondanám, hogy megértem, ha zavar, de így nem. (Egyébként is ismertem 170 centis pasit, döglöttek utána a csajok... higgy nekem, én is köztük voltam ;))

De látom, hogy rettenetesen próbálsz megfelelni azoknak a bizonyos "társadalmi elvárásoknak".

Szeretnél dohányozni? És miért? A stressz miatt? És majd az a pár szál megfogja oldani a problémáidat szerinted? (Inkább csak okozza majd később!)

Szerintem 23 éves fejjel már vagy olyan felnőtt, hogy át tudd értékelni ezt az egészet. Eldobni az egészséged, a józan eszed csak azért, mert a társadalom ezt diktálja? Nem éri meg. Nem ettől leszel boldog, hidd el!!

Tudom, hogy ez nem fog sokat változtatni a helyzeten, de remélem, majd egyszer eszedbe jut. (Csak ne akkor, amikor 40 évesen a vérnyomáscsökkentő beszedése után tovább olvasod Allen Carr könyvét és rájössz, hogy csúnyán elk.rtad anno!)

2015. júl. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!