Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Siasztok, Elektroos cigerettat...

Siasztok, Elektroos cigerettat szivtam 1 evig eleg intenziven.2 Hete kidobtam, köhögök es legszmjam van. Lehet azert mert tisztul a tudöm?

Figyelt kérdés
Urjra sporotlni kezdtem, de mostanaba köhögök es legszomjam is töbször elöfordul naponta. felek nehogy atmenjen asztmaba. Volt mar valakinek hasonlo leszokas utan? köszi

2015. júl. 29. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elektromos cigi nem nevezhető annyira károsnak mint a valódi. Akkor gond ha nikotinos patront használtál. Én amikor leraktam a normál cigit akkor 3 hétig el is voltam nélküle, persze nekem is lett légszomjam és köhögtem is meg kezdett fájás szerű tünet jelentkezni a torkomnál. Én akkor voltam dokinál biztonság kedvéért aki mondta hogy tisztul a tüdőm, a légcsövem a torkom is tisztulgat a garatom is, egy ideig viseljem el utána jobb lesz majd fokozatosabban. Persze utána már kezdtem kívánni a cigit meg sorban jelentkeztek az elvonási tünetek. Híztam is mert kajával helyettesítettem a dolgot hogy a számhoz nyúljak ugye, de egy ismerősöm tanácsára aki foglalkozik ilyen leszokást segítő csoportokban ő tanácsolta hogy csapjak a kezemre ha úgy érzem hogy cigizhetnékem van. És ha nagyon nem bírom legyen nálam egy szál cigi és öngyújtó, rakjam be a számba mintha cigiznék de ne gyújtsam meg csak legyen bent a számba és akármekkora a kísértés ne gyújtsam meg a cigit, ha úgy van akkor szívjam is mint ha igazából tenném, és ha érzem hogy eleget szívtam tegyem el a cigit és kössem le a gondolataimat valamivel.


Én nekem a sportolás amit igaz dohányosként is tettem sokat segített főleg a friss levegő a vízpart közelében, és persze folyamatosan lekötöttem magam, és fél év után azt vettem észre hogy azóta nem is gyújtottam rá és akkor jött az utolsó elhatározás hogy ha ennyit kibírtam mert fél év után nagyon cigizhetnékem volt hirtelen akkor tovább is kifogom így a haver tanácsára ami egyetlen szál nálam volt már majdnem rágyújtottam ténylegesen mire fogtam és úgy ahogy volt fogtam és bevágtam a téren lévő kukába.


Ez már több mint 2 éve volt és azóta sem nyúltam semmilyen cigihez. Most meg már annyira nem érdekel hogy teljesen nyugodt szívvel töltöm a cigit a barátnőmnek aki persze nem akarja letenni de egyszer úgy is ráveszem viszont mindig van közelembe cigi bármikor hozzátudok férni de nem teszem nem is akarom már. Az se érdekel ha a barátnőm mellettem gyújt rá vagy a munkahelyemen lemegyek kollégákkal a dohányzóba dumálni és simán elvagyok a büdös füstös közegbe, nem zavar és nem is kívánom azóta sem.

2015. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Grat! Nikotinos volt az e cigi... neked mennyi ideig tartott letetel utan a köhöges es legszomj?
2015. júl. 30. 06:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ne aggódj nemsokára jobb lesz.
2015. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!