Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen elvonási tünetek...

Milyen elvonási tünetek vannak a dohányzás abbahagyásakor, és mikor jelentkeznek?

Figyelt kérdés
Milyen elvonási tünetek vannak? És mikor jelentkeznek? Fejfájás, hányinger, szédülés, émelygés, fáradékonyság? Ezek lehetnek a tünetek és jelenkezhetnek az első cigi mentes héten?
2007. nov. 7. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem jelentkeztek elvonási tünetek az első héten, de gondolom ez attól függ, hogy mennyire vagy függő. én amikor dohányoztam, szinte egyetlen nap sem múlt el cigi nélkül, úgyhogy nekem az első cigimentes hét elég komoly volt. de ismerek olyan dohányost, aki simán kibír 2-3 napot cigi nélkül, neki gondolom az 1 hét sem olyan durva. NÁLAM az elég "kemény" időszak egy jó hónapig eltartott. a lelki függés tovább, de a fizikai tünetek (mint pl.álmatlanság, brutális hangulatingadozások, mély rosszkedv, kedvetlenség, "minden sz@r"- hangulat, idegesség, robbanékonyság, nassolási vágy- és sajna nassolás, ilyesmik) ezek kb 1 hónapig, vagy egy kicsit tovább. a vágy, hogy rágyújtsak, de csak megszokásból fél évig biztos tartott, de nem írtam fel konkrétan. most lassan 1 évnél tartok, már nem szeretem a füstös helyeket, a cigi szagát, sőt, kimondottan zavar. de azért nem elképzelhetetlen, hogy rágyújtsak, de igazi hiányérzetem már nincs jó ideje.

sztem mindenképpen megéri leszokni, én eleinte félretettem az árát egy dobozba:-) ajánlom Neked is, aztán majd vegyél rajta valamit, amire vágysz, de nem vetted meg, mert midnig kellett a pénz vmi fontosabbra, hasznosabbra. én egy fényképezőt vettem rajta :)

csináld végig, aztán legyél magadra nagyon büszke!!! :-)

2007. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fejfájs, szédülés is lehet elvonási tünet, akár hányinger is, ez mindenkinél más. Nekem is kb. 1 hónapig tartott az igazán kemény időszak, szintén kb. fél évig hiányzott még, de nálam van még egy érdekesség. Bár ha cigifüstöt érzek, most már zavar (Kb. 1 év után kezdett zavarni, most 7 éve nem dohányzom) , kicsivel több alkohol a mai napig olyan hatással van rám, hogy megkívánom a cigit!

De én is büszke vagyok magamra, hogy le tudtam tenni!

Kitartást, sok erőt kívánok, sose engedj a csábításnak és Te is büszke lehetsz magadra!

2007. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
mivel napi több, mint egy egész doboz cigit magamévá tettem jó sokáig, nálam az elvonás elég kemény volt... az első nap végétől kezdve (tényleg attól is függ mennyire volt az ember erős dohányos és milyen mélyen épült be a személyiségébe maga a dohányzás). remegés, levegőt kapkodás,fizikai gyengeség,dührohamok, később szabályos hisztérikus rohamok, agresszivitás, a koncentráció teljes hiánya, fizikai fájdalom a test minden pontján, sírógörcsök, álmatlanság, szédülés, látási zavarok (elhomályosult látás, különböző fekete és színes pontok a látóképben), majd némelykor energiarobbanás (hirtelen fizikai teljesítési vágy, durva takarítás, favágás, fel-alá mászkálás egy szobában, majd ismét teljes letargia és összeesés, megeshet hogy szinte habzik a száj. nálam ez volt.sokáig.
2009. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én kb 1-hónapja nem dohányzok pedig nagy dohányos voltam.Napi másfél doboz minimum amit elszivtam.Az elsö pár nap tényleg nehéz volt nálam a szédülés,hányinger,dominált ezek már elmultak a vérnyomásom is rendbe jött mert eddig magas volt.Ami most még nagyon zavar az állmatlanság ami még meg van éjszaka többször is felkelek de nappal nem vagyok fáradt.Mostmár eljutottam odáig hogy nagyon kevésszer jön rám a bagózás hiánya csakis akkor amikor eszek és akkor is egy pár percig.Mindenkinek nagyon ajánlom a rengeteg folyadék fogyasztást nagyon sokat kell inni nekem ez sokat segit illetve a sportolás!Merjen belevágni mindenki!Csak az elsö rész nehéz bár ez lehet emberfüggö.De a végeredmény az csodállatos ez biztos!
2010. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Pont most járok "MEGINT" az első cigimentes héten :D már vagy 3-4 alkalommal próbáltam leszokni róla de eddig sajnos mindig jött valami buli vagy valami nagyon depis időszak amikor ismét rágyújtottam :D De azt kell hogy mondjam hogy minél többször próbálja meg az ember lerakni annál nehezebb lesz... érdekes módon eddigi próbálkozásoknál napközbe volt nagyon nehéz mert meg kellett állnom hogy ne kérjek egy szál cigit és ne szívjak bele egy jó nagy slukkot de a mostaninál semmi késztetésem nincs arra hogy rágyújtsak :D de most esténként többször felébredek arra hogy álmomba cigizek! :D és olyan jó érzés álmomban az hogy szívom azt a retket :D de ekkor hirtelen rájövök hogy "te jó ég hiszen én nem is cigizek" és akkor felkelek és alig tudok visszaaludni... szoval most csak alvászavaraim vannak ami miatt marha fáradt és marha feszült vagyok úgyhogy ez lesz az utolsó próbálkozásom mégegyszer nem akarom ezt eljátszani elég lesz ezt kibírni :D
2015. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Elektromos cigaretta nagyon jó erre! Eleinte csak azért álltam át, mert egy fokkal egészségesebb (bár még mindig káros, csak nem annyira mint a cigi). Rossz volt átállni, mert nem olyan a gőzt leszívni mint a füstöt. Az e-cigi gőzét hosszabban kell szívni és mélyebbre, hogy hasson. Eleinte nálam köhögést váltott ki, az is megfordult a fejemben, hogy kamu hogy ez egészségesebb, hiszen ettől köhögök. Aztán rájöttem, hogy a cigiről való leszokás eleve köhögéssel jár :D

Ezután 2 évig e-cigiztem a leggyengébb utántöltővel. A köhögés elmúlt persze. Kb egy év után vettem észre, hogy rosszul vagyok a hagyományos cigi szagától. Megkínáltak egy szállal és olyan rosszul voltam tőle, majdnem hánytam.

Most egy hete döntöttem el, hogy az e-cigit is leteszem, és már nikotinmentes utántöltőt vettem bele. Azóta este nehezen alszok el, sokszor felkelek, nappal álmos vagyok, de abszolút elviselhető. Főleg, hogy van mit szívni, hiszen a nikotinmentes folyadék itt van.

Én szerintem nagyon nagy találmány az e-cigi, mert így több lépcsőben szabadul az ember először a füsttől, aztán a nikotintól, aztán magától a szokástól, hogy rágyújtson.

2017. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
50%
2018. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!