Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 4 hónap dohányzással milyen...

4 hónap dohányzással milyen szintű károsodás érte a tüdőmet?

Figyelt kérdés

4 hónapja dohányzom, általában heti egy napon, amikor kimegyek, de akkor 5-8 szálat. Tudom, hatalmas butaság, meg lehet mondani, hogy a legtöbben ennyi idősen ilyen társaságban csak a többiek miatt csinálják, de én már az érzés miatt, viszont szeretném abbahagyni ezt a szokást minél hamarabb. A kérdésem az lenne, hogy érte-e maradandó károsodás a tüdőmet ennyi idő után, valamint helyreállítható-e a szervezetem működése? Milyen tanácsotok van arra, hogy hogyan mennyek ki úgy, hogy egyáltalán ne szívjam? Azt már mondták, hogy nem megoldás, ha nem megyek ki, mert akkor bármikor újra előjöhet. Sajnos ittam is a nyáron, viszont azt sikerült lecsökkenteni és az utóbbi pár kimenetel alkalmával már egy kortyot sem ittam sem önszántamból, sem úgy, hogy kínálták. Elhatározás megvan, viszont jól jönne pár tanács. Kérem, hogy csak normális válaszolók írjanak, a trágárkodást kihagynám. 16/L

Köszönöm!



2015. okt. 28. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Elméletileg maradandó károsodás ért, de elenyésző mértékben, tehát mondjuk azoknál még sokkal jobb vagy, akik több mint 4 hónapja cigiznek és nálad több szálat szívtak már el. Meg nem feltűnő még az a pár szál cigi, bár ha kerekítünk, akkor minimum eddig állításod szerint elszívtál már 4x4x5 szál cigit. (90-et)összeszoroztam neked a 4 hónap 4 hetét heti 5 szállal. Van aki 3 nap alatt szív ennyit, ez még nem a világ vége. Én mondjuk már 4. éve alkalmanként napi, heti, havi rendszerességgel cigiztem, még néha most is, a suli miatt meg amúgy is a körülményeim miatt, a rossz döntések miatt, bár mára tisztában vagyok a káros hatásaival, még is ezek a negatív események megtörnek, mert kilátástalannak érzem az életem.

Talán még veszek 1 utolsó csomag dohányt, és elfüstölöm, meg fesztiválon bevállalom, de egyébként még tizenéves koromban abbahagyom, sőt, idén, már így is vagy 5.-re futok neki a leszokásnak.

Viszont sose törj meg, bármiről van szó, képes vagy rá, csak használd az agyad.Piálás miatt sem kell aggódnod, én már nem egyszer volt hogy majdnem meghaltam miatta, nem viccelek, de szerencsére detoxban nem voltam, gondolkodni még tudok, és ezzel kapcsolatban is visszafogtam magam.

Volt hogy mikor először próbáltam abbahagyni, és már 3 napja nem szívtam, hirtelen a semmiből rámjött hogy cigiznem kell, és nagyon feszült, ideges lettem.

Ez volt az igazán pokoli érzés és ez az amit nem kívánok senkinek. Mikor mondták nekem a szüleim és mások is hogy ez hülyeség én meg úgy voltam vele hogy jó hülyeség, de miért? És akkor nagyon nem izgatott az, hogy a hülyeség alatt mit értenek.

Aztán mikor hallom hogy ez meghalt ilyen rákban, olyan rákban, akkor már elkezdett foglalkoztatni a dolog, hogy ez tényleg egy hülyeség, azért használni, hogy rászokj, meggyengülj, megbetegedj, és végül 20-30-40 évvel hamarabb meghalj, úgy hogy az utolsó 30 éved is hasznavehetetlen legyen, komolyan orbitális nagy hülyeség. Lényegében ez is egy módszer arra, hogy hogyan ne kelljen nyugdíjat fizetni az embereknek, akik ennek a káros szenvedélynek a fogságába esnek. Csak ennyit a dohányzásról. Bocsi ha elragadtattam magam, járj ezeknek te is utána.

Visszatérve a kérdésedhez, ne aggódj, ha most abbahagyod, akkor egyáltalán nem számít az utóbbi 4 hónap dohányzós napjaid az életedben :)

A szervezeted miatt sem kell aggódnod, mozogj rendszeresen, és kárpótold a vitaminokat a szervezetedből, nálam pl a körmömön a félhold folyton elkezdett lebomlani azutáni héten, miután több szál cigit szívtam.

Remélem tisztábban látod a világot

és tudtam segíteni.

2015. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, teljes mértékben igazad van, egyetértek. Tisztában vagyok a hátrányaival, de mégis nehéz abbahagyni, főleg, hogyha egy jó érzéshez, hangulathoz társítja az ember. Igyekszem majd minél kevesebbet, heti 1-2 szálat, majd következő hetekben annyit sem elszívni. Még egyszer köszönöm!
2015. okt. 29. 01:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy, még a szervezeted tud regenerálódni.
2015. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a heti 1 nap miért van? Nem egészen értem, hogy ha 6 napig nem gyújtasz rá, akkor utána miért kell.

Egyébként kb ennyi idősen nekem is volt egy időszakom, amikor elég sokat dohányoztam. És én is mondtam, hogy nem a többiek miatt, hanem magam miatt...aha, persze :)

30 éves vagyok, és az elmúlt 3 évben kb 2x1 slukkot "dohányoztam" az is a poén kedvéért volt.

És 2 éve nem iszok alkoholt egyáltalán.

Ez viszont már tényleg magam miatt van. Látom az idős embereket, akik dohányoznak, és ordít róluk, az egész kinézetükről, hogy egész életükben füstöltek. A bőrük, az arcuk... szinte mindenkiről meg lehet mondani, hogy dohányzik e vagy sem. És ott vannak a tizenévesek, akik szintén "nem a társaság miatt csinálják". Dehogynem :)

De majd később ők is rájönnek, hogy felesleges.

Szerintem borzasztó visszataszító látvány egy nő, akinek füst száll a fejéből. A keze, a szája büdös...

Az alkohol pedig -már kis mennyiségben is- azt az oldalamat hozza elő, akit nem szeretek. Az már nem én vagyok, mert nagyon érződik, hogy valami stimulálta az agyamat.


És tudod mit? Becsülnek érte az emberek, és azt veszem észre, hogy a körülöttem lévők sem isznak annyit mondjuk egy házibuliban :)

Szerintem különleges leszel tőle, ha nem csinálod azt, amit egyébként sokan. Főleg most, ennyi idősen, amikor körülötted szinte mindenki iszik és dohányzik.


Nem is írok többet, ha 16 évesen már felismerted, hogy valójában felesleges rágyújtani, akkor okos lány vagy, és jó döntést fogsz hozni.

30/L

2015. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) 2 hete egy szálat szívtam el és már annál is éreztem, hogy nem szükséges, 4 hete pedig nem ittam a bulikban, mindössze megkóstoltam egy epres pezsgőt, de abból is mindössze egy kortyot az íz kedvéért. És ezek nélkül is jól éreztem magam. Egyébként valóban nem a társaság miatt volt, én kezdtem el, aztán rájöttek, így már előttük is csináltam, majd ők is csinálták. Viszont én vagyok az egyetlen, akinek egy péntek estén nem az a célja, hogy lerészegedjen és füstöljön, mint egy gőzmozdony. A barátom ehhez jócskán hozzásegített.
2015. nov. 9. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!