Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A sima dohány, vagy az E-cigi...

A sima dohány, vagy az E-cigi a károsabb?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni, de nem tudom, hogy melyik lenne a "jobb"?

-Melyik károsabb?

-Melyik drágább?

-Melyikre lehet jobban rászokni?

-Melyiknek van rosszabb szaga?

-Melyiket lehet jobban észrevenni?

A válaszokat nagyon szépen köszönöm, előre is! :)


2016. ápr. 2. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyformán káros. Ha az E-cigibe nincs nikotin nem fogsz rászokni.
2016. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sorjában:

1.Az analóg cigaretta jóval károsabb, mert a papírja elégetésével a keletkező kátrányok, egy jó része a tüdőben rakódik le, ezzel csökkentve a tüdő teljesítő képességét, emelett sok vegyi anyaggal kezelik, amelyek közül van jópár, amely elősegítheti a rák kialakulását. E-ciginél gliceringőz keletkezik, amely nem rakódik le a tüdőben, hanem idővel kiürül, a nikotin mindkét esetben kb ugyanakkora mértékben káros.

2.Ez általában attól is függ, hogy ki mennyire lett rabja a "szokásnak" az e-cigi az elején (megvásárlásakor) kerül általában 6.000-30.000 forintba viszont utána, csak a liquidért kell (meg porlasztóért de ezért jóval ritkábban) fizetni ami márka függő de általában 1000-2000ft. Ciginél kb 1 doboz általában 1000-1500 forint körül szokott lenni, ha külön töltöd a cigit, úgy lényegesen olcsóbb. (de ha napi 1 doboz cigiről beszélünk, akkor is hosszú távon egészségileg és pénzileg is, jobban megéri az e-cigi.)

3.Mindkettőre rá lehet szokni(ez a nikotin érdeme) mondjuk ez attól is függ, hogy nikotinos vagy nikorinmentes e-liquidot használsz-e az e-cigihez.

4.Emberfüggő, de szerintem az emberek nagy része jobban "szereti" az e-cigi gőzének illatát.

5.Cigit, mert a szaga bennemarad a ruhákban, míg e-ciginél nem (vagy jóval kevesebb ideig), így kevesebbet kell magyarázkodni apának/anyának miatta. :) Remélem értékelhetőek voltak a válaszaim.

2016. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 -H.- ***** válasza:
100%

Én csak röviden.


1. A hagyományos cigi károsabb, kb. 95%-al.

2. A hagyományos cigi drágább.

3. Mindkettőre rá lehet szokni, ez alapvetően a nikotintól függ, így a nikotinmentes e-cigire nem lehet rászokni. A hagyományos cigiben azonban vannak még olyan anyagok, amik gyengébb függőséget okoznak.

4. Hagyományos cigi sokkal büdösebb.

5. Hagyományos cigi büdösíti a kezed, a szád, a ruhád, a bútorokat, az e-cigit legfeljebb a légtérben lehet érezni fél percig, meg az ajkaidra visszacsapódó gőz ízét érzi, akivel csókolózol :)

2016. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Én_vagyok_az válasza:
Az igen első válaszoló, te aztán jól kifejtetted a dolgokat. Olyan h#lye vagy hogy párod nincs a világon, te takopnypóc. Fogalmad nincs az egészről, de a másikat is félreinformálod. Az apád f#sza káros, hogy kilövellt, és másokat félrevezetsz lebeszéled a szinte egyáltalán nem káros alternatíváról. Menj kapálni, neked az való... Megmondta a falusi hogy káros. Jó hogy a kutatások meg pont ellenkezőjét
2016. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Én_vagyok_az válasza:
Te pedig kedves kérdező kérdezz normálisat. Hogy hasonlíts egy készüléket a dohányhoz veszélyességi szempontból?? Vagy Cigi és ecigi, vagy Dohány és likvid. Amúgy meg az ecigi közel se jár a normális cigarettához kár szempontjából és olcsóbb, és nem bűzlesz, mint egy szeméttelep, a szád se, bár annak lehet más oka ha igen. Na de minden szempontból jobb az ecigi
2016. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!