Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Champix kúra közepétől e-cigiz...

Champix kúra közepétől e-cigizni lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem nem úgy hat a Champix ahogy azt a marketing ígérte, pedig reggel már 1,5 -öt szedek, este 1-et. A pszichológiai függésem is nagyon nagy, sőt...


Arra gondoltam, hogy a kitűzött napon leteszem a cigit , és NIKOTINMENTES e-cigit pöfékelek, ha már nagyon kell a mozdulat (rájöttem, hogy maga a mozdulat nyugtat, és nem a nikotin)


Szerintetek ez jó ötlet lehet, vagy elfogadható? Barátnőm ágáll ellene, de persze ő nem dohányos, és nem is szihomókus.



2016. máj. 9. 20:14
 1/3 -H.- ***** válasza:
Szerintem ez egy járható út. Csak arra figyelj, hogy a gyógyszer után is maradj a nullás liquid mellett.
2016. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez különbözteti meg a dohányost a nemdohányostól, hogy a dohányosnak vagy a cigi vagy a mozdulat kell, hogy megnyugodjon, a nem dohányosnak erre nincs szüksége.


Én nem hallottam olyanról, hogy a CH szedése után még valaki e-cigizett volna, ugyanis, ha már rászánta magát valaki erre a drága gyógyszerre, többek között a pénz vagy az egészség miatt, akkor szeretne 100%-osan meggyógyulni. Márpedig a nikotinmentes e-cigi is tartalmaz káros anyagokat, rákkeltőket. Minek szeded ezt a drága gyógyszert, ha még utána is kiteszed magad a kockázatnak(még ha nem is akkora mértékben, mint a rendes ciginél)?


Arról nem is beszélve, hogy ha az utcán meglát valaki e-cigit szívni, ugyanúgy a dohányos kategóriába fog besorolni, ha látja hogy füstölöd, emelgeted a szádhoz. Nem azért küzdesz hogy végre az emberek ne nézzenek le, amiért függő vagy?


Azok, akik leszoknak, nyilván nekik is hiányozni fog vagy a mozdulat vagy a nikotin, de minden fejben dől el, és ha már egyszer kimásznak a csapdából, amibe évekkel ezelőtt beleestek, akkor megtanulják kezelni a gondolataikat és a hiányérzetet. Ettől ember az ember, hogy uralkodik.


Szerintem ha már egyszer rászántad magad erre a drága gyógyszerre, ne kockáztasd az egészségedet, örülj neki, hogy kitisztul a szervezeted.


Az élet egy egész életen át tartó tanulás. Azt megtanultad, hogy nem éri meg cigizni, mert rászoksz, és évekig szenvedsz, mire nagy nehezen sikerül leszokni. Most azt kell megtanulnod, hogy mimással tudod magad megnyugtatni, amivel nem ártasz magadnak.


A barátnőd meg mivel nem dohányos, azt látja hogy hiába szeded a gyógyszert, ugyanúgy segédeszköz kell ahhoz, hogy megnyugodj, ugyanúgy füstölsz, kijársz, időt pazarolsz az e-cigire is. Olyan mintha csak félig másztál volna ki a veremből, vagy semennyire. Arról nem is beszélve, hogy nyilván az egészsged miatt aggódik, és az e-cigi sem fogja megnyugtatni, hiszen azzal is kockáztatod az egészséged,és olyan anyagokat szívsz be, amire a szervezetednek normális esetben nincs szüksége.


Vegyél erőt magadon, ne ragaszkodj a mozdulathoz annyira,hiszen az a mozdulat egy függő ember mozdulata.

Merj új utat választani, lehet, hogy kicsi nehézséggel jár, de hidd el megéri!Te is magadra, és a környezeted is büszke férfiként fog rád tekinteni, hogy 180fokos fordulatot tettél és mertél belevágni, hogy meggyógyulj.


Sok sikert kívánok hozzá!

2016. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez segtett 16 év után: https://www.youtube.com/watch?v=18efY5yIWDs Fantasztikus videó, remélem neked is segít majd 11hónapja teljesen tiszta vagyok és imádom
2016. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!