Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Károsabb-e a vízipipa, mint a...

Károsabb-e a vízipipa, mint a normál cigi?

Figyelt kérdés

Ugyebár a cigaretta káros hatásait nem kell ismertetni. A vízipipa ellen pedig a következő 2 a leggyakoribb érv: sokkal több füstöt szív be az ember ---> több co2 ( szén-dioxid ), illetve több nikotint tartalmaz.

Ellenben károsabb-e, ha ritkán használjuk? Bátyám lánc dohányos volt. Napi 1 doboz cigit szívott. Hosszú idő alatt eljutott odáig, hogy egy doboz cigi elég 2-3 napra. Én vízipipázom, 3-4 hetente, max 2 havonta.

Még így is károsabb? Mi lenne, ha heti rendszerességgel szívnék? Úgy se lenne károsabb?


2016. jún. 11. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem túl károsnak. De ha bármilyen formában dohányzol az nem olyan jó.
2016. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*tartom
2016. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egészséges de talán kevésbé árt ha ritkán füstölsz.
2016. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vizipipaban nincs katrany ami lerakodjon.

Kb 2 metert tesz meg a fust amig eler a szadig.

Hideg a fust ami sokkal kevesbe karos.

Erre konkretan raszokni nem fogszbsoha, mert egyedul szar. Tarsasaggal tok funny meg minden.

2016. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak alkalmanként csinálod valószínűleg nem károsabb

Viszont itt jóval több co-t szívsz be mint ciginél, ami igen mérgező, nikotinból is több kerül a vérbe, valamint itt is keletkezik egy rakat rákkeltő anyag, az is tévhit hogy kátrány csak a cigipapirból van

Tény hogy ezeknek egy része lerakódik a csőben, meg a víz is felfog valamit, de így is jut beléd bőven

Szintén nem igaz hogy nem lehet rászokni, ebben is ugyan úgy van nikotin mint a cigiben, ha túlzásba viszed ugyan úgy rákaphatsz

Ha vizipipa követ használsz a nikotint biztos offolod vele, valamivel egészségesebb

Szóval hülyeség hogy nem lehet rászokni, a víz kiszűr mindent, meg szívja mindenki nyugodtan amit a nagy vizipipafanok hangoztatnak

Amúgy nekem is van vizipipám, használni is szoktam, de nem árt ha tisztában vagy a kockázatokkal és nem hülyeségekkel nyugtatgatod magad

Lényeg hogy mértékkel kell ezt is csinálni mint minden mást

2016. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!