Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A leszokást segítő rágótablett...

A leszokást segítő rágótablettának miért olyan magas a nikotin tartalma?

Figyelt kérdés

2 és 4 mg, amikor egy átlagos szàl cigaretta 0.5 mg nikotint tartalmaz. És azt írja a tájékoztató, hogy az első hat hétben óránként, két óránként el lehet szopogatni egyet. Momdjuk napi kilencnél nem többet. Meg hogy ez a tabletta kisebb mennyiségű nikotint tartalmaz, mint a cigi.

Akárhogy is számllom egy 4 mg-os nyolc szál ciginek felel meg. Most hogyan van ez?



2016. júl. 23. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy üzlet. Ha rászoksz, akkor gyarapítod a gyógyszergyárak bevételét :)
2016. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne a betegtájékoztatóra hallgass ez esetben. én felezni szoktam, ha ilyen erőset kapok csak. meg kell tanulni használni, akkor szerintem jó. én rágcsálom, míg jólesik, aztán "elrejtem" a szám egy zugában. ha megint nikotinra vágyok, rágcsálom. nálam több órát tart egy (vagy fél) rágó. így kb. megfelel annyi nikotinnak, mint amennyi cigit elszívtam volna.
2016. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A cigaretták nikotin tartalmát, évről-évre csökkentik. Ma már szinte alig van benne nikotin.

A tapaszt már régóta gyártják, viszont a nikotin tartalmán, és ezzel párhuzamban a betegtájékoztatón, valahogy elfelejtettek változtatni.

Elég vicces.

2016. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert nem az a céljuk, hogy leszokj.
2016. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Máshogy szívódik fel, több idő alatt és kevésbé hatásosan (nyilvan nem oldódik ki mind a 4mg), nem tudod így összehasonlítani a cigarettak nikotin tartalmával, hogy ez 8 szál ciginek felel meg.
2016. júl. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, mind hasznos volt. Ezek szerint ha elszopogatok egy 4mg ost az nem ugyanaz, mint 8-10 szál cigi?

Én is sokaig szoktam és max napi hármat. Csak aggasztott volna ha az olyan rengeteg rágyújtásnak felelne meg. Mert akkor az még rosszabb megoldás lenne. Magát a nikotin függöséget tekintve.

2016. júl. 24. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
A nikotinfüggőséggel, csak egy a baj. Az, hogy nem létezik!!!
2016. júl. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!