Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez hogy lehetséges?

Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Megpróbálom minél rövidebben leírni a történetem. 19 éves fiú vagyok. Olyan 14-15 évesen elkezdtem dohányozni a haverokkal a középiskolában, mert be akartam illeszkedni hozzájuk. Aztán ahogy teltek az évek egyre stresszesebb lett az életem és azon kaptam magam 1 év elteltével hogy a rabja vagyok és napi 1,5-2 dobozzal szívok. Mikor 18 lettem elkezdtem "akaraterő-módszerrel" leszokni, de 2 hétig ment. Aztán feladtam... Majd idén újra neki láttam, elkezdtem keresgetni a neten és megtaláltam az "Allen Carr-módszert", olvasom a könyvet (kb. 15 oldal van hátra) és nem akarok rágyújtani szinte soha és a cigi nem is esik jól, hányingerem lesz tőle. Ami persze, nem gond hiszen ez a könyv célja. :) Csupán a kérdésem, hogy ez hogyan lehetséges? Hipnózis-féle lenne?

2016. okt. 17. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy azért nem hagyom abba még, mert a könyvben le van írva, hogy az utolsó cigit el kell húzni a könyv befejezéséig.
2016. okt. 17. 21:18
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Bízol benne hogy megtudsz lenni nélküle+leakarod küzdeni a függőséget.
2016. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csupán ennyi elég a sikerhez? :) Régebben is úgy gondoltam, hogy meglennék nélküle, de mégsem tudtam elég erős lenni...
2016. okt. 17. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen :)
2016. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A világon minden, csakis értelmezés kérdése. Ha valamit más/új szemszögből nézünk, új értelmet kap. Ennyi.

Ezért hazugság a nikotinfüggőség!

2016. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom a valaszokat! :)
2016. okt. 18. 18:30
 7/11 anonim válasza:
Én is ezzel a módszerrel tettem le tavaly december 5-én. Azóta egyet sem szívtam, és nyugodtan kijelenthetem, nem okozott szenvedést, sőt!!!! Meglepődve tapasztaltam, hogy utálattal gondolok rá. Hipnózis? Akár nevezheted annak is. Egyszerűen másik vágányra állítod át a cigivel kapcsolatos gondolataidat. Ha ez sikerül, nem okoz nehézséget. Nem mondom, hogy nem volt gondolatomban néhányszor, hogy na most jó lenne rágyújtani, de ha arra gondoltam, hogy na ezt tényleg most megteszem, mindjárt undort is éreztem utána. Ez győztes érzés!!! Szabadulj meg attól a kis féregtől az agyadban, ami követelőzik, és légy büszke magadra! Pedig én is azt gondoltam, hogy szeretek cigizni. Francot! Egy marhaság az egész. Mosd át az agyad ezzel a könyvvel, ha kell többször is. Meglátod, menni fog. Ha már a könyvet megszerezted, foglalkozol vele, akkor már csak egy pici lépés, és ne félj megtenni. MINDEN FEJBEN DŐL EL! (utáltam ezt a mondást, annyiszor hallottam, de igaz!)SZABADABBNAK ÉRZEM MAGAM AZÓTA!!!!
2016. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hipnózis, inkább egyfajta belátás, felismerés, Aha-élmény.

Amit leír a könyvben, elvitathatatlan.

2017. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is ezzel tettem le. Átfordítja a gondolkozást. Valójában felszabadít és nem pedig azt mondja hogy akaraterő kell hozzá. ahhoz kell akaraterő hogy rágyújts. minden fordítva. Nagyon ügyes vagy. :) én abszolút élvezem és örömteli vagyok hogy abbahagytam. :) üdv a klubban.

Látom, hogy 2016-os az írás. azóta sem gyújtottál rá?

2018. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kicsit (nagyon) eltűntem azóta, de ha valaki még van itt, annak üzenem, hogy AZÓTA SEM GYÚJTOTTAM RÁ :)
2023. jan. 11. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!