Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem tüdőzöm le az elektromo...

Ha nem tüdőzöm le az elektromos cigit, akkor az végül is ugyanolyan, mintha nikotinos rágóznék?

Figyelt kérdés
Az e-folyadék alapanyagait élelmiszerekben is használják, és úgy ártalmatlan a besorolásuk. Amin problémáznak, az az inhalálás. Szóval ha nem lélegzem be a gőzt, akkor végül is ugyanott vagyok, mint a nikotinos rágóval, nem?

2016. nov. 29. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gőzt lélegzel be. Amikor megfázva inhalálod a gőzölgő kamillás teát az káros?

Ha nikotinos akkor már más. Akkor nikotin is kerül a szervezetedbe de ha letüdőzöd még így is kevesebb mint a hagyományos cigiből. A gőz nagy részét kilélegzed. Csak egy kis részéből nyelődik el a nikotin. Ha csak szájra szívod ez akkor is igaz.

A nikotinos rágóból kioldódó összes nikotin a szádban marad vagy lenyeled.

A nikotinos rágónak majdnem a 100% nikotintartalma bekerül a szervezetedbe ezzel szemben az e-cigiének csak a pár százaléka.

2016. dec. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a hozzászólást. Nekem az a célom, hogy nikotin kerüljön a szervezetembe, mert szeretem a nikotint, épp csak tüdőre nem akarom szívni :) miért baj, hogy a nikotinos rágó nikotintartalma a szervezetembe kerül? Nem véletlenül nem a hajamra kenem :D Semmi logika nincs ebben a gondolatmenetben amit írtál, de azért köszi í hozzászólást.
2016. dec. 10. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Én voltam az. Persze hogy nincs benne logika mert nem PhD dolgozatot írtam hanem csak különböző különálló tényeket. :o)

Ezek igazak mind külön. Az már rajtad múlt hogy összerakd és következtess.


Akkor hogy értsd. A kérdésedre a válasz a nem. Nem teljesen ugyanott vagy az e-cigivel mint a nikotinos rágóval.

Olvass e-cigiről szóló fórumokat és cikkeket és azokból több részlet ki fog derülni számodra ebben a témában.

2016. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!