Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit érez egy dohányos, amikor...

Mit érez egy dohányos, amikor cigizik? Megnyugvást, boldogságot?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meggyújtja a cigit, akkor a tűzgyújtás örömét, és a vágyva várt szippantás érzését aztán enyhe csípést a szájában, aztán egy tompa mellbevágást, majd megkönnyebbülést amikor kifújja a füstöt és ehhez társul az agyban bizonyos hatalmi képzet is tudatalatt.

10 másodperc múlva enyhe légszomjat (ami rendszeres bagósoknak már fel sem tűnik)


Majd ugyanezt ismétlődve, miközben minden egyes kilégzéssel a szervezet megkönnyebbül, belégzésnél meg terhelődik.


Lényegében valamennyi dopaminfelszabadulással is jár ez a dolog 8aza pár mili nikotin nem oszt nem szoroz)


Így gyakorlatilag szerintema mechanizmus hasonló lehet ahhoz mint amikor valaki vagdossa magát.


Nem is a nikotintól függenek az emberek, hanem a saját maguk termelte dopamintól, aminek ezt a fajta felszabadítási formáját szokták meg.


A legtöbb dohányosnál a dohányzás nem függőség, hanem mánia.


Én már 12 éve leszoktam.

Köszi elég volt, túlléptem ezen a szinten :)

2017. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Kávé szerintem ugyanez!


Számomra érdekes egybeesés, hogy minden klasszikus "függőséget" okozó, szájon át fogyasztható legálisan árusított anyagnak elsőre SZAR íze van.


Kávé: keserű, füstös

Cigi: csípős, füstös

Alkohol : Égető, vagy kisebb dózisban a torokban maradó nyelésnél érezhető kellemetlen érzés.

2017. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!