Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 5 hónap dohányzás után még...

5 hónap dohányzás után még könnyen le lehet szokni?

Figyelt kérdés

5 hónapja dohányzom rendszeresen,töltöm napi 10-15 szálat szívok.Előtte csak bulikban kaptam,meg haveroktol 1-2 szálat néha de nem tustam megtartani ezt a mértéket és úgy érzem mostanra teljesen függő lettem.Tegnap előtt este elfogyott a dohányom és tegnap estig nem cigiztem és baromi rossz volt de akkor sem mentem el a dohányboltba,gondoltam hátha elmúlik.Aztán írt egyik haverom hogy nem ugrok át egy cigire meg dumálgatni es nem tudtam ellenálni.Olyan jól esett az a szál cigi,hogy majdnem elszállttam mintha valami keményebb cuccot kaptam volna,es utána egybol mentem is dohányért...


Gondolom fél év után még viszonylag könnyen le lehet tenni nondjuk ahhoz hépest ha valaki 30-40 évig dohányzott.Mit javaoltok?18 eves vagyok


2017. márc. 11. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyedul ne gyujts ra. Ennyi a titok, mert 5 honap meg tenyleg nem sok.

Ha athiv cigite a haver akkor menj at, gyujts ra es annyi. Buliban is lehet.

De egyedul soha

2017. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki és megtudod.
2017. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Előtte csak bulikban kaptam,meg haveroktol 1-2 szálat néha de nem tustam megtartani ezt a mértéket és úgy érzem mostanra teljesen függő lettem."


Na, haverom pont nemrég mondta, hogy ő nem dohányzik ám, ő csak a bulikon szokott 1-2 szálat szívni. Aztán itt a bizonyíték, ugyanúgy rá lehet szokni.Az az érzés, hogy elszállsz, az csak az volt, amikor a hiányérzetedből fakadó fájdalom elmúlt. Valójában akkor álltál "alaphelyzetbe". Én azt mondom, hogy minél előbb szokj le róla. ne végy róla tudomást. Ez olyan, mint amikor viszket valamid, és nem vakarhatod meg. Idővel elmúlik. De ahhoz, hogy kijelenthesd, hogy végleg leszoktál, kell legalább 2-3 hónap, hogy egyáltalán ne szívd. És utána már nem fogod kívánni (kivéve ha valami oknál fogva megint rágyújtasz, mert akkor kezdheted előröl).

2017. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Altalaban 3 het mire elmulik ez a erzes amit irtal. De ha fejben pozitivan allsz hozza akkor siman lelehet tenni. En 3-4 nap utan mar nem sovarogtam utana. 1.5 ev dohanyzas utan tettem le 1 eve. Fel kell fogni hogy semmire se jo es hosszutavon kell gondolkodni. Ez a kis apro orom nem eri meg azt hogy 10 ev mulva fizetesed 20-30%at kenyszeresen erre koltsd. Aztan betegsegekrol meg kozerzetrol nem is beszeltem. Buliba se gyujts ra. En is igy kezdtem sokaig ugy probaltam leszokni hogy buliba szivtam csak.sokaig sikerult is igy aztan tudod min kaptam magam? Hogy eloszor buliba a 1-2 hetes hiany miatt megprobaltam minel tobb szal cigit elszivni es nyugtattam magam hogy buli van tok mindegy. Aztan a kovetkezo fokozat az volt hogy egyre tobb olyan alkalom volt hogy egyik haverral beulni valahova hetkoznap este 1-2 sorre. Persze hogy ment melle a cigizes mert hat ittam akkro cigiztem. Aztan igy a ivas meg bulizas haverokkal valo programok szama nagyon megnott aztan inkabb visszaszoktam teljesen. Ez fuggoseg sajnos. 3 het alatt kiurul a testedbol a nikotin. Par nap alatt hozzaallassal mar tul lehet tenni magad egyzeruen nem szabad azt ereztetned magaddal hogy valamit megtiltasz magadtol. Ez psziches dolog. Sokan azert nem tudjak letenni mert mindenhol ezt halljak hogy nehez leszokni,meg tv is a nikotinpotlokkal van tele es ez a tidatallattiban is ott vna es akkor ez miatt is rastresszelsz es a sovargasban ez is resztvesz. Nem ugy kell tekinteni erre mint valami hu de nagyon jo dologra es akkor az elvonasa mar nem is lesz olyan szornyu. Fejben kell ezeket atgondolni. Es ha leteszed akkor le kell tenned vegre. Mint mondtam ez fuggoseg es az csak ugy megy ha vegleg lerakod. Egyik nap szivod aztan soha tobbet. Mint az alkoholistak se isznak meg egy sort gyogyulas kozben meg a drogosok se lovik be magukat 3 nap utan mert "buli van". Le kell tenni orokre es kesz. 10 ev mulva nem fogod tudni mar csak nehezebben es elrepul az a ido gyorsan. 24 eves vagyok. Meg elenken bennem van hogy kozepsulis haverjaim kis kamaszkent ott szivtak minden szunetbe a cigit nagy orommel. Most meggyotorve veszik tudomasul hogy mar 10 eve szivjak azt a szemetet jo penzert. Eszre se vettek hogx 10 ev igy elment.
2017. márc. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5 hónap? rá sem szoktál :DDD én 3 év után tettem le 4 hónapra. utána viszont elkövettem azt a hibát, hogy "ahh majd megint leteszem, máról-holnapra, mint legutóbb... hát tévedtem. Szóval addig hagyj fel vele, míg nem késő. 5 hónap után csak az első 1. hét szar. 5 év után, az első 5 hónap.
2017. márc. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!