Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tehetnék? Most hogy ez...

Mit tehetnék? Most hogy ez történt el lehetne vele erről beszélgetni? Mit tanácsoltok, mit tehetnék mielőtt még nem késő?

Figyelt kérdés
Barátnőm mióta megismerkedtünk cigizik, többször is mondta, hogy le fog szokni, többször is ígéretet tett erre, amikor közel kerültünk ahhoz, hogy elválnak útjaink akkor egyik napról a másikra letette, azóta minden rendben van, kivéve a dohányzást. Mindig is ellene voltam, mindenki ismerheti a káros hatásait, be kell vallani nem is kellemes utána a barátnőm szaga és reggelente sincs rám figyelemmel, szívja mellettem, a családjában hunytak már el rákban épp ez miatt, a családja is mélyen ellenzi ezért az ilyen dolgokat (az apja megmondta, hogy csak olyan barátja lehet, aki nem él káros szevedéllyel) nos a barátnőm egyre többet köhög és tegnap este már légszomja is volt és magas vérnyomása, szenvedett este és éjszaka is felébredt, erre reggel megkérdeztem és megint rágyújtott. Nagyon aggódok érte!

2017. márc. 21. 09:23
 1/5 anonim válasza:
40%

Igen ez a dohányzás miatt van. Régen nem voltak szűrős cigik, többen el is hunytak ez miatt mint ma.

A cigitől is függ, hogy milyet szív. Ha tölti vagy tekeri, az a legrosszabb amit tehet magával.

Ha nem tudja letenni, szívhatna gyenge cigit is. Én is régen köhögtem a töltött cigi miatt, 5 évig azt szívtam, a végén már tudtam hogy ez így nem lesz jó ezért váltottam minőségire dobozos Marlboro Touch-ra. Nem tudom letenni, hisz függő vagyok, de amióta Touch-ot szívok minden tünet elmúlt. Voltam tüdőszűrőn 2 hónapja és teljesen ép a tüdőm. Amikor töltöttem akkor is voltam és akkor jól látható volt a kátrány.

44/F

2017. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megmutatod neki ezt

[link]

2017. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a dohányzásról nem könnyű leszokni, főleg, ha nem is akar valaki, esetleg feszült, ideges, leterhelt.

Csak akkor fog tudni leszokni, ha le akar. A módszert neki kell kiválasztani (egyre kevesebbet szív, tapasz, nikotinos rágó, rágó, gyógyszer, rosszabb ízű cigi), de te ne zsarold ezzel. Ez egy szenvedély, még ha nagyon szeret sem biztos, hogy le tudja tenni érted. Legfeljebb azt hazudja, hogy letette.. az pedig nem jó.

2017. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg e-cigi? Nem büdös, és a mai álláspont szerint, nem is olyan ártalmas.
2017. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akarja akkor nem fogja letenni. Olyan mint a fogyás... nincs semmi titka, elhatározza magát valaki akkor lefogy és kész. Ugyan így van a cigivel is..de ha nem akarja igazán akkor nem fogja lerakni.
2017. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!