Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a dohányzásról egy felnőtt embert?

Figyelt kérdés

Most kitaláltam egy dolgot tudom, hogy hülyeség meg az egészségemmel játszok, de nem érdekel.

Szóval az lenne, hogy a szüleimet le akarom szoktatni a dohányzásról és mivel már sokszor beszéltem anyával erről tudom, hogy nem akar leszokni meg mindig ezt mondja. ,, Legalább hamarabb meghalok." Stb... Ezzel már ma is megsiratatott.

Azt találtam ki, hogy nyári szünetben addig nem eszek semmit míg, le nem szoknak a cigiről. Szerintetek a szülők megtennék a saját gyerekükért? 15/L



2017. ápr. 28. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerezz egy kamu RTG felvételt egy tüdőrákos tüdőről, és mondd meg nekik, hogy a passzív dohányzás miatt tüdőrákod lett.
2017. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj hogy ehhez sokk kell. Én sokszor leszoktam 1-1 évekre, aztán mindig elkezdtem valahogy.


Viszont 6 éve nem cigizek, de ehhez kellett, hogy fájjon az oldalam, mint kiderült utólag, csak idegi dolog volt, de azt hittem hogy a dohányzás az oka és tüdő gondom van.

Azóta nem is hiányzik.


Valami hasonló sokk kell az embereknek, addig általában nem veszik komolyan a veszélyt.

2017. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már mondta, hogy nem érdekli, ha tüdőrákos lesz. Mert vannak akik soha nem cigiztek mégis azok lettek.
2017. ápr. 28. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Felelőtlenek a szüleid, nemcsak magukat, hanem a környezetüket is szennyezik, és mindenféle ürügyet kitalálnak, csak hogy ne kelljen leszokniuk. Pedig a saját életüket (is) jobbá tehetnék, ha megszabadulnának ezektől a láthatatlan láncoktól. Én talán azzal próbálkoznék, hogy minden nap előhoznék egy olyan példát, ahol valaki javított az életén. Az ilyen dolgok szinte mindig életmódváltással járnak. Ha gyakran látnának ilyet, akkor a megszokott "úgyismeghalunk" hozzáállásuk kicsit háttérbe szorulna, és talán elgondolkodnának, hogy ha másnak sikerült, talán ők is megpróbálhatják.
2017. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Mond meg nekik, hogy jó, de te nem fogod őket pelenkázni, amikor utolsó stádiumosok lesznek.

2. Jó, ha tudják, hogy a tüdőrák nem úgy működik, hogy jaj, tüdőrákom lett és a következő pillanatban holtan összeesek. Nem hiába írják rá a cigis dobozokra, hogy hosszú, fájdalmas halálhoz vezet.

3. Anyukád azt is mondaná, hogy "áááá, legalább csontáttétem lesz, és ordítani fogok a fájdalomtól"?

4. Ha tényleg tüdőrákot kapna, akkor valóban örülne neki, hogy végre meghalhat? Vagy azért sorba állna a kemóért?

5. Egy csöppet sem fogja bánni, hogy a gyerekét itt kell hagynia?


Ezeket kellene tudatosítani bennük. Sajnos azokra a dohányosokra, akik nem akarnak leszokni, tényleg csak a sokk van hatással.

2017. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
De neked van tüdőrákod, ezt kamuzd be nekik. Csak érdekli őket, hogy a füst miatt passzívan, tüdőrákos lett a lányuk...
2017. ápr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenképpen vmi erős motiváció kell és nagy akaraterő. Először meg kell születnie fejben a döntésnek. Az h nem eszel semmit sztem elég erőt adna, dehát maguktól kellene lábra állni
2017. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!