Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigit vagy vízipipát vásárol...

E-cigit vagy vízipipát vásárolnátok inkább? Melyik a károsabb, stb. , indoklást is légyszi.

Figyelt kérdés

2017. máj. 2. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Személy szerint e-cigit.

Több gőzt ki lehet belőle hozni, és elhanyagolható a káros anyag mennyisége. Olcsóbb is valamennyivel, jó hobbinak a szerelgetése, sokkal kompaktabb, több íz elérhető és könnyű keverni az aromákat stb...

A vízipipát meg sokszor csak akkor jó használni ha van ott melletted egy-két haver. Azzal is lehet nagy felhőt csinálni, de bonyolultabb.

A káros anyag mennyisége az attól függ mivel használod. Ha dohánnyal akkor mindenképpen károsabb az e-ciginél, hiába "tisztítja" meg a víz amin átmegy. De még ezt is elhanyagolhatónak lehet tartani, hisz azt ritkábban is használod mint az e-cigit. Vinni hozni sem egyszerű egy nagyobb vízipipát. Nekem mindkettő van, egy 120cm-es pipa és egy SeaWasp/Kanger e-cigi.

2017. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lipton. ***** válasza:
E-cigit használom!
2017. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lipton. ***** válasza:
Mert egyszerűbb a használata, nagyobb a választék, több íz.
2017. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nem füstölgök, de e-cigit, mert fél óra vizipipázás 200(!!!) normál cigivel ér fel, az e-cigi sokkal kevesebbel.
2017. máj. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyiket sem ...mindkettö káros...
2017. máj. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Trevor. ***** válasza:

Vízipipa közösségi dolog, mivel haverok nem vízipipáznak, így én sem. E-cigim viszont van, pedig nem dohányzom.


Szerintem az e-cigi kevésbé káros, mert: nem kötelező bele a nikotin (nem tudom vízipipánál van-e nikotinmentes) és nincs kátrány sem. Így szerintem egészségesebb.

2017. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Losmurtosviven válasza:

Kedves #4-es válaszoló!

Félretéve most minden indulatomat: csupán arra kérlek, hogy nézz utána mennyi a nikotin (CO1 CO2 és egyéb benzoát) halálos adagja. Számolj a leggyengébb cigarettával, majd az eredményt aláhúzva vág állba magad egy malteros lapáttal, midőn rájöttél mekkora hülyeségeket írsz erre a fórumra!

Köszönöm!


Amúgy a kérdésre válaszolva igen továbbra is az e-cigi, mert bár van mind a kettő, a pipázás sokkal jobban időhöz és helyhez kötött.

2017. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Káros, nem káros... úgyis megdöglünk mind. Ennyi erővel levegőt se vegyetek többet, mert káros
2017. máj. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Béna felfogás. Tényleg neked mindegy hogy mit szívsz mondván úgyis meghalsz? Nem nagy poén idő előtt 40-50 évesen betegen, büdösen, függőként, lassú halálban megdögleni (pénzért) úgy hogy nem bírsz felmenni a lépcsőn kifulladás nélkül. Inkább választom a viszonylag tisztább levegőt ami ugyan egészségtelen még, de legalább nem vágja tropára a bőrömet, az érrendszeremet, a tüdőmet, a teljesítményemet, a leheletemet és még sorolhatnám.
2017. máj. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én e-cigit használok,

1. tizedannyiba sem kerül, mint a rendes(?) cigi,

2.hely és időfüggetlen (akár horgászaton, vagy vezetés közben,

3. bár M.-on tilos az árusítása, de hozzá lehet jutni nikotinos folyadékhoz is (különben a ciginél sem a nikotin a veszélyes, hanem a kátrány és a benne levő anyagok, a nikotint gyógyszerként is alkalmazzák /megfelelő adagban még az arzén is jótékony :) )

De azt el kell ismerni, hogy az e-cigi sem vitamin, és a nem "szakszerű" használata nagyon káros is lehet!!! (lásd :megégett pirítós, vagy túlhevített, égetett napraforgóolaj...)

2017. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!