Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meg lehet undorodni a cigarett...

Bubachangh kérdése:

Meg lehet undorodni a cigarettától?

Figyelt kérdés

Kb. 18 éve dohányzom és tavaly télen azt vettem észre, hogy néha dohányzás közben hányingerem lesz. Ez odáig fajult, hogy kb. karácsony óta egy szálat sem szívok, és nemhogy nehéz nem volt leszokni a cigiről, de kifejezetten undorom van tőle, ha rágondolok. Illetve, ha csak meglátom, hogy valaki dohányzik akkor is. A minap ezt a cikket találtam evvel kapcsolatban: [link]


Érdemes ezen aggódni?

Volt valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm előre is!



2017. máj. 6. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
nekem 1et se kellett elszívni, mégis undorodok attól.
2017. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmész orvoshoz és megnézeted, hogy mekkora károkat okoztál eddig.

Volt ilyen ismerősöm, de azóta visszaszokott. Már hangja sincs, de állítja, hogy neki az nem káros.

2017. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre így nehéz válaszolni.

Olyan már velem is sokszor volt, hogy besokalltam a cigitől. Ilyenkor általában egy időre csökkentettem az adagom. Utána viszont visszaállt minden.

Viszont másfél éve egy ilyen pillanatomban azt mondtam, hogy nem. Áttértem az elektromos cigire. Előtte is próbálkoztam ecigivel leszokni, mindig visszaestem. Viszont akkor sikerült. Azóta rendes cigire nem gyújtottam rá és ha rágondolok is rosszul vagyok.

Most az e cigivel kezdek besokallni. Érzem, hogy csökkentenem kellene, vagy talán abba hagyni. Foghúzás miatt a közelmúltban két napig nem is szívtam. Azóta is bánom, hogy folytattam végül. Viszont volt sóvárgás.

Tehát azt nem mondanám, hogy bármelyik esetben is könnyű lett volna a dolog.

Viszont ismerek olyan embert, aki elmondása szerint hasonlóan egyik napról a másikra elégelte meg a cigit és azóta sem szívja. Ennek 20 éve és még mindig él és virul.


Nem feltétlenül kell aggódnod, hiszen csak annyi szerepel a cikkben, hogy intő jel LEHET.

Szerintem vizsgáltasd ki magad.

Egy vérvétel, teljes vizsgálattal kimutathatja, ha valami nem stimmel. + tüdőszűrés (bizonyos esetekben kimutatja, és értesítenek, ha valami elváltozás látható)

De a legjobb, ha kérsz egy MR röntgenre beutalót a házi orvostól.

Az orvosok persze nem osztogatják csak úgy a beutalókat komolyabb indok nélkül, szóval ez nagyban függ attól, hogy milyen az orvosod, milyen vele a 'viszonyod".

2017. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Lehet a szervezetednek elege lett belőle.

2017. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!