Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 1 doboz cigi + 4 doboz...

Napi 1 doboz cigi + 4 doboz energiaital mennyire káros? 19/l

Figyelt kérdés

Hetente szoktam alkoholt is inni. Nem étkezem egészségesen, inkább kólát iszom.

Van egy barátnőm ő ezek közül egyiket se csinálja, egészségesen él és mégis ő a beteg most is. Hogy van ez? Én úgy gondolom, aki figyel magára hamarabb lesz beteg. De maradjunk az eredeti kérdésnél.


2017. máj. 19. 18:56
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
Nem csak az lehet beteg, aki tesz is érte. Nem feltétlen lesz (egyből) beteg, aki tesz érte. Ez jórészt genetika, de még akkor sem biztos, hogy sosem lesz tüdőrákod, ha a családodban még egyetlen dohányos sem halt meg abban, és a veséd sem feltétlen fog leállni azért, mert mértéktelenül pusztítod. "Csak" az esélyeket növeled.
2017. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2017. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod hogy nem egészséges, és azt is tudod, hogy ezt fogják neked mondani. Lehet, hogy nem ma, vagy holnap leszel beteg tőle, hanem tíz év múlva. Illetve azért a betegséget is konkretizáljuk, ezektől náthás nem leszel, de a sok szénsavas cukros löttytől a fogaid tönkremehetnek. Az energiaitalra nem poénból írják rá, hogy napi egyet. Napi egyre is vannak már kimutatások, hogy káros, napi négyre meg pláne van. A rendszeres fogyasztásától idővel vesebeteg is lehetsz. Ez két olyan dolog, ami 10-20 év múlva fog fájni. De akkor nagyon.
2017. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínű azért beteg, mert a betegsége független azoktól, amiket te csinálsz. Ettől függetlenül káros, amit csinálsz, nagyon egészségtelenül élsz.
2017. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen káros,ez nem kérdés
2017. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BaliPeti válasza:
30éve szívok napi egy doboz cigit, de még sosem voltam orvosnál...
2017. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem aki kitalálta hogy " ENERGIA ital ", az Nobel dijat érdemelne. A nagy semmit ilyen hangzatosan eladni, az nagy dolog.
2017. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a szervezete. Az viszont biztos, hogy a tied 50 évesen majd visszaadja ezt mind.

Ettől még lehet a barátnőd előbb meghal, ha genetikailag olyan hajlamú, de rajtad is ki fog ütközni. A tüdő csökkent kapacitása, a máj/vese csökkent kapacitása mindenképpen, ha daganatos megbetegedés nem is.

2017. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én napi 4-5 doboz energiaitalt ittam régebben ma már csak 2-3 semmi bajok évek óta sose voltam beteg nagyon nagy az esélye annak hogy csak az orvosok meg az okos emberek bohóckodjak el ezt.Ismertem olyan embert aki kb sírva evett meg egy zacskó chipset mert milyen káros került mindent am cigi energiaital ,,egészségesen'' élt de nagyon fiatalon meghalt szívmegállásba
2017. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát elégé káros, de ennyi rég volt már a kérdés, sikerült azóta valtoztatni?
2019. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!