Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigiről leszokni tényleg nehéz?

Brigcifolti kérdése:

Cigiről leszokni tényleg nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég meg hökkentő fog lenni amit most le írok, de oltásokat köszönöm szépen nem kérek. Szóval 5-6 éve dohányzom... És jelenleg 12 éves vagyok... Még 6-7 éves koromban elég rossz társaságban voltam egy bizonyos lánnyal aki pár évvel idősebb volt nálam... Ha jól emlékszem elkezdett rá szoktatni a cigire én pedig azóta nem tudok konkrétan le állni..(most jön az, hogy miért szívtam bele? Nyílván nem volt sok eszem akkor ehhez, tehát nem tudtam milyen következményekkel jár a mostani énemre... És még a szüleim is ott vannak, na most amilyen hülyé az anyám mert mai napig csak vele élek apám az nuku, nem vette észre tehát nem tudta meg előzni..)

Hogy honnan szerzek cigit? Kint van a konyhába kis dobozkában, nem kell pluszba fizetnem érte (nem dicsekvésnek kell ezt venni, csak sok fiatal ahelyett hogy a zsebpénzét másra nyűjtené és költené dugiba be küld valakit a dohányosba és ott van a spangli..) Na most.. számtalanszor próbáltam le szokni róla, de sajnos nincs meg bennem az az önaralom ami segíthetne le tenni, ugyanis vannak olyan pillanatok mikor legszívesebben meg halnék, hiába tudom hogy a cigi káros, és hogy még nem tudok semmit az életről bőven vannak még éveim.. Sok mindenben korlátoz, például sportkoban.. Eleve kissebb a tűdőm a normálisnál ugyanis jobb oldalon van a szívem c: És ez még rá tesz egy lapáttal, mert hamar ki fulladok annak ellenére hogy gyorsan, és sok sportban jó vagyok, szóval sportos alkat vagyok... 1 atlétikát szerintem ki is hagytam emiatt, mert féltem ki jelzik hogy dohányzom, és még mindig elég szar dolog ilyen fiatalon dohányozni... Na most jönnek a lebukások :$ Nyílván le buktam többször is, és néhol kicsit kaptam is hogy észhez térjek és hadjam abba, de akkor sem tudtam le tenni... A mai éveim során nem buktam le 3 nál többször az biztos, de mikor le buktam az volt a helyzet hogy anyámat nem érdekelte nagyon csak rám kiabált... Nyílván elszomoríott és ha azt mondanátok rossz anya, igazatok van. Most jön képbe hogy talán azért nem érdekli mert szembe tudok szállni vele... Igen ez sem jó, és ennél az esetnél is úgy vezetem le a feszültségem hogy dohányzok, mert nem szeretnék anyámmal veszekedni... Bennem van a szándék hogy le szokjak, de fogalmam sincs milyen módon, hisz nem mondhatom csak úgy el a szülőmnek és minden bisz baszt meg vesz nekem... Mert anyától félni is lehet :D Na most mondhatjátok hogy kérjem segítségül mert ez lenne a helyes döntés, de egyedül mentem bele és egyedül is szeretném megoldani. Lenne még 2 kérdésem... Ha valahogy le szoknék, ki tisztulnék nadjából? Vagy ez hogy van? Tudtok valamelyin módszert a leszokásra? Kérlek szépen titeket, értelmes válaszokat írjatok, szépen le írtam az én kis történetem annak ellenére hogy nem kellene mindenkinek bele avatkoznia, de segítségre szorulok c:



2017. jún. 4. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 22 éves lettem februárban, tehát fiatal. Néha dohányzom, ha nincs cigi, egy évig is megvagyok nélküle, ha van, akkor néha elszívok egy szálat egy hónapban egyszer. De nem tépném ki a hajszálaimat érte. Szerintem azért le tudnál szokni. Mivel előnyben vagy - fiatal vagy, azt mondtad, hogy 12 éves vagy. Gyerek. Nem csak az egészséged miatt kellene leszoknod, hanem amiatt is, hogy hogy fognak a jövőben téged megítélni. Ugyanis előtted még a kamaszkor - hujjuj, micsoda sokrétű gondolkodásformulákat fogsz te még tulajdonítani a véleményekre. Meg a srácok. Igen. Szokjál le - nem lesz büdös a szád. Elég nagy motiváció?
2017. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Van olyan hogy jobb oldalon van a szív? 🤔

Miért van ennek kamuszaga....

2017. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van. Dextrocardia a neve.
2017. jún. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elhiszed hogy megvagy nélküle nem lesz nehéz.
2017. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. Le kell tenni, és annyi.
2017. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!