Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg igaz, hogy a dohányzás...

Tényleg igaz, hogy a dohányzás vakságot okozhat?

Figyelt kérdés
Több éve hordok kontaktlencsét és már születésem óta rossz a szemem (az egyik tompalátó, a másik pedig rövidlátó). Ugyanakkor szeretnék rászokni a cigire (elkeresett/kiábrándult lettem és hiányzik a cigi, amivel hamarabb meg is halnék), de nem szeretnék vakká válni, mert azzal csak még rosszabb lenne a helyzetem anélkül, hogy meghalnék. Ha most 23 évesen elkezdem szívni, mennyi az esélye, hogy emiatt még az életemben megvakulok.

2017. jún. 30. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Már megbocsáss, de ez ritka hülye kérdés.

Nem közvetlenül okoz vakságot, de mivel az ereket szűkíti, többek közt a szem ereit is, így közvetve okozHAT. Azon kívül, mivel a végtagok ereit is szűkíti, még a lábaidat is levághatják, mielőtt belehalsz. És még COPD-d is lesz, amitől akkor is fulladni fogsz, ha csak a vécéig elmész, és csak utána jön a gége- és tüdőrák. Úgy 20-30 év múlva. Addig meg napi 2000, azaz havi 60000 forintot kell elköltened cigire.

Ja, és nincs pardon, meggondoltam magam, mégsem akarok dohányozni. Ha egyszer rászoktál, egész életedben szenvedni fogsz, mint a kutya. Hidd el, tudom, miről beszélek, de csak hajrá!

2017. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodat kérlek gondold át még egyszer!

Minden ember életében vakul meg!


Egyébként igaz, meg lehet vakulni a cigitől.

2017. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, a cigisdobozokon rajta van, hogy vakságot okozhat, de szerintem jobban kellene aggódni más szervek megbetegedèse miatt. A szájüregi ès lèguti (ès másegyèb) daganatosokat futószalagon műtik kis hazánkban.
2017. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Miert akarsz meghalni elobb? Az elottem szolonak egyebkent igaza van...
2017. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!