Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom, hogy a dohányzás...

Tudom, hogy a dohányzás káros, de vajon tényleg annyira, mint amennyire mostanában riogatják vele az embereket?

Figyelt kérdés
Pl. napi fél-egy doboz cigi tényleg olyan borzasztó, vagy ezeket az elriasztóhadjáratokat olyan emberek egészségügyi adataira alapozzák, aki naponta több dobozzal (2-3) is elszívnak?
2007. nov. 22. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tényleg annyira káros. Sokáig dohányoztam, a gyerekeim miatt szoktam le. Azóta érzem az ízeket, jobban bírom a lépcsőzést, az arcbőröm tisztább, nincs cigiszagom, nem sárgul a fogam és az ujjam, kevesebb kávét is iszom, hogy csak ennyit említsek. Valaminek akkor kellett lennie, ha ennyi különbség van! Ha a passzív dohányzásba is belehalnak emberek, akkor az a napi fél doboz is több, mint sok. Az, hogy régebben nem volt a dobozra írva a veszély, nem jelenti azt, hogy nem volt igaz. Emlékszem, anyám még simán rágyújtott az ebédlőasztalnál gyerekkoromban, mi már a lakásban sem cigiztünk a gyerekek óta! Egyszerűen feltárták a káros hatásokat és a modern orvostudomány a mikrobiológia szintjéig bizonyítani tudja a rombolást. Remélem, sikerült valamennyire meggyőznöm...
2007. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nemcsak rád káros. Minap láttam tüdőrákos embert. Kemoterápiára ment és még most sem áll meg a cigivel. Úgy örülnék ha abbahagyná minden dohányos... De szerintem nem csak én.
2007. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg annyira káros. Ha dohányzol, nem kérdés, hogy mibe fogsz belehalni. Az a kérdés, hogy mikor. A szén monoxid, a kátrány, a nikotin, nagyon alávágnak az embernek, és nem csak a tödüt teszik tönkre, a keringési rendszert, az érfalakat, a vérnyomást, mindent. Sajnos nincs olyan, hogy kicsit dohányzom, kicsit halok meg.

Csak dohányzom és meghalok van, vagy nem dohányzom, és nem halok meg.

(persze a 2-3 dobozzal szívó dohányosok még jobban megrövidítik az életüket)

Dohányozni nem éri meg. Sokba kerül, büdös vagy, és nagyon hamar eljön az idő, mikor már nem a buliról szól a cigi, hanem a mindennapok része, és ez már nem buli, hanem egy magányos rabszolgaság.

Ezeket tapasztalatból mondom, nagyon kemény volt a leszokás, de megérte!

2007. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondanák, hogy káros, ha nem az. Persze, hogy káros. Kb. 1 éve cigiztem 1 dobozzal naponta, mikor a háziorvos meghallgatta a tüdőmet, és egyből vágta, hogy dohányzom. Pedig csak 1 éve dohányoztam. Szerinted?
2008. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Na én leszek aki megcáfolja.Nem jótékony de a hiresztelések kel ellentétben nem is annyira káros.Mind egyedi eset.Egyénenként változó hogy kire mennyire káros, van ugye aki 100évessen 80éve dohányzik és van aki 2év után már komoly problémákkal küzd.Ezért nem az a kialakult szakvélemény hogy a dohányzás önmaga, hanem mint egy plusz rizikófaktor szerepel betegségek kialakulásában.

Nem jótékony hatású és célszerű elhagyni ezt a szenvedélyt, de sokkal több dolog van mögötte minthogy azt lehesen mondani önmagában is káros.Egyébként a pipázóknál és a szivarozóknál kevesebb betegséget mutattak ki mint a cigarettázóknál de a nemdohányzókhoz képest viszont többet.

2008. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Én csak annyit tennék hozzá,hogy dédmamám 85 éves(már 2 éve nincs valami jo egészsége),de megérte ezt a kort is,pedig 20 éve kora óta cigarettázik.A nagymamám és anyám is,ők szerencsére jól vannak.Tehát rájuk nem volt akkora hatással,mint sok más társukra.
2008. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A bioszkönyvem szerint a napi két doboznál kevesebbet szívók 5%-a lesz tüdőrákos, a napi 2doboz vagy annál többet szívók között 30%.Nemtudom ez mennyire valós statisztika.
2008. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
De most komolyan: ha a szervezetedre nem is, de a pénztárcádra mindenképp káros, és most te komolyan beszívod a tüdődbe azt a sok szart, meg a büdös kátrányos nikotinos füstöt? Aztán jössz nekem rimánkodni hogy büdös a szád meg ilyenek és hogy "van egy rágód??" Nincs rágóm, vegyél magadnak! Nekem te ne panaszkodj, mert összekócolom a fogaidat és majd úgy fogsz sípolni ahogy szívod azt a vackot mint a tehén tőgye!!!
2010. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nagyokos: neked én szerintem az életben nem panaszkodtam, és nem rimánkodtam, és azt adja meg az atyaúristen, hogy te kísérletet tegyél arra, hogy "összekócold a fogaimat", azt hiszem, akkor nem sok maradna belőled.

Nem szokásom rágót kuncsorogni másoktól, mert bizony veszek magamnak is, ahogy fogrkémet, fogkefét és szájvizet is. A pénzem elköltését pedig nem veled fogom megvitatni.

2010. ápr. 26. 13:51
 10/12 Boda Sándor ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit túl van ez lihegve pedig én csak nagyon ritkán cigizek!Nyílván ha az ember csak pusztítja magát és a szervezete építésére keveset figyel az okoz problémát!Ha egyébként a lelkednek jól esik ted meg!Én azt mondom a baj ott van,hogy fügő leszel és már csak az számít,hogy cigizhess!Na és itt lehet hogy már a vitamin a test mozgás nem fog kelleni!Legalábbis el hanyagolod!Aztán szépen le épülsz!Dédapám 12 éves korától szívta 83 volt amikor meg halt de a 90 kg -os búzászsákot hatvan évesen még fel vágta a padlásra!Szóval nem irodában üldögélt és óránként cigizni ment!Ha mozogsz sportolsz hidd el egész más!A barátom egy vívó világ bajnok olyan kondija 44 évesen mint az állat és együtt szoktunk pöfékelni!
2011. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!