Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek melyik módszer a...

Szerintetek melyik módszer a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni a cigiről,de nem tudom hogyan. 5 éve cigizek,napi egy dobozzal és már egyszer próbáltam leszokni,de olyan elvonási tüneteim voltak,hogy nem bírtam. Szerintetek ha csökkentem az adagot úgy ez kiküszöbölhető? Ha igen,hogyan csökkentsem? Ha pedig egyik napról a másikra hagyom abba a dohányzást mit tegyek,hogy ne szédüljek,ne legyek lobbanékony és feszült,ne remegjek és ne fájjon a fejem? Légyszi segítsetek! 21L
2017. júl. 20. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg letenni egyből, lehet menni fog ha nem akkor csökkentsd de ehhez kell önfegyelem.
2017. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A csökkentés csak időhúzás, halogatás. Döntsd el fejben, hogy nem cigizel, és tedd le egyből. Ha kívánod, vagy kínálnak, csak mondd azt, hogy NEM. Az elvonási tünetek egy pár nap alatt elmúlnak, és büszke leszel magadra, hogy megcsináltad. Én nyugtatóra voltam függő, de letettem egyik napról a másikra, pedig elhiheted, hogy egy fokkal keményebb volt, mint a cigi.
2017. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A csökkentés nem működik. Ahhoz számolni kellene, hogy na, ma nem 19 szálat szívsz el, hanem csak 10-et és állandóan azon fogsz agyalni, hogy mikor szívd el azt a tízet, és ha esetleg az egyiket hamarabb elszívod, mint lehetne, akkor meg alkudozni fogsz magaddal, hogy na jó, akkor legyen 11 szál hogy kibírd estig.... szóval nem ragozom, sose lesz vége.

Inkább tedd le egyből, zéró szál cigit engedj meg magadnak, akkor nincs alkudozás, meg "de csak még egy szál".

Én 20 év után szoktam le úgy, hogy nem volt se szédülés, se remegés, se fejfájás. Ideg az volt valamennyi. De ne foglalkozz ezekkel a tünetekkel csak a szervezeted meg az agyad produkálja magát, mint a hisztis gyerek, hogy rávegyen a cigire. Nem azért leszel ideges, mert nem gyújthaszt rá, hanem azért, hogy rágyújthass. :)

2017. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Eleged van a cigiből! Teljesen eleged van belőle, hogy évente több 100 ezer forintot elvisz, és hogy csak rombolja a szervezeted! Régebben elkövettél egy hatalmas hibát, hogy rászoktál egy olyan dologra, amiért pénzt fizetsz, hogy tönkretedd magad! Ez egy hatalmas hiba volt, erre rá is jöttél, rendkívül bánod, fájdalmas és siralmas az egész, hogy egyszerűen nem tudsz megszabadulni ettől a rettenettől! Akkor még elhitette veled, hogy nem baj, mit se számítanak a 100 ezrek, mit se számít, ha tönkre megy az egészséged, de már eleged lett ebből, elveszi az idődet, kényszeresen rá kell gyújtanod, szokásoddá vált, pótcselekvés, és kellemetlen, amikor érzed, hogy már megint füstöt kell letüdőznöd, pedig már nagyon nem akarod! Mert már NEM AKAROD FOLYTATNI azt a kényszerbetegséget, amit magadnak okoztál, hogy füstöt tüdőzz be! Eleged van belőle, kikészít idegileg, csak fogy a pénzed, ÖT, ÖT éve a rabja vagy, és NAPI SZINTEN nem tudod letenni, amikor már utálod, és ki nem állhatod! Egyszerűen rosszul vagy már tőle! Ezért is akarsz leszokni róla! Csak a rabjává tett, nemcsak a méreg, hanem maga a cselekvés, mint egy megszállott, ha nem is kívánod, újból és újból, és újból és újból rá kell gyújtanod! Borzasztó, és iszonyatosan kegyetlen szenvedés, és amikor rádöbbensz, hogy mit is csinálsz milyen értelmetlen dolog miatt, csak úgy a semmiért, és nem tudsz szabadulni tőle, az szintén borzasztó!
2017. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megszülettél, és milyen, de milyen fiatalon rászoktál erre a rossz szokásra, nem is szokásra, inkább szenvedésre, önsanyargatásra! Szokj le, ezt nem lehet máshogy megtenni, minthogy többet nem gyújtasz rá! Az ember azt hiszi, hogy "Na majd leszokok, a következő lesz az utolsó!". Aztán nem tudja betartani, és utána megint rágyújt! Mert van benne egy buktató!! Hogy ha valaki azt mondja, hogy "a következő lesz az utolsó", akkor nem az lesz az utolsó! Mindig MOST kell gátat szabnod! Ne azt mond, hogy a következő lesz az utolsó, hanem azt, hogy EZ A MOSTANI AMIT ELSZÍVTAM, ez lesz volt az utolsó! Ha az van a fejedben, hogy még egyet el fogsz szívni, akkor persze, hogy nem tudsz leszokni! Mert mi a leszokás? Annyi, hogy egyszerűen már nem gyújtasz rá! Hát ne gyújts rá! Nem akkor szoktál le, ha csak napi 3-at szívsz! hanem akkor, ha egyet se! Légy erős, és csináld meg, bármennyire is fáj! Ezen végig kell menned, ha le akarsz szokni!! Kérdező, te a dohányzásról le akarsz szokni, mert szenvedést és fájdalmat okoz! Te már nem akarod folytatni! Egyszerűen nem! Soha többet nem akarsz rágyújtani! Soha többet, legszívesebben már most nem gyújtanál rá! Minden egyes szálat bánsz, és amiket ezután szívsz majd el, azokat még jobban bánni fogod! mert már utálod és ki vagy tőle, és eleged van!! Ennyi volt, egyszerűen eleged van! Nem akarod így folytatni, már másoktól kérsz segítséget, egyszerűen kikészít és tönkre teszi az életed és a szervezeted ez a fölösleges pénzszívó beteges ragály! Már rosszul vagy, amikor a következő szálért nyúlsz! te nem akarsz dohányozni, végleg le akarsz szokni, hogy véget érjen ez a rémálom, és végre szabad lehess! Saját tüdőd füstözöd, és erre szoktál rá, erre a borzadályra, ami már kikészít téged, és te soha többé nem akarsz dohányozni! Hogyha most nem fogsz, akkor mikor fogsz? Én hogyan segítsek? A szervezeted nem érzi, hogy vészriadót kéne fújnia??! Hogy súlyosan rászoktál arra, ami a halálodat okozhatja? ha most nem szoksz le, úgy fogod leélni a drága életed, hogy ennek a betegségnek hódoltál, ennek a beteg rabságnak, ahelyett, hogy egészségesen éltél volna! Egy fiatalkori baklövés miatt lesz elszúrva az életed, ÖRÖKRE!! Hát nem érzed mennyire komoly a helyzet?! nem érzed a súlyát?! Nehogy rágyújts a következő szálra!! te sem akarod már! Hát te magad is undorodsz tőle!! Rosszul vagy, ha a kezedbe veszed a dobozt, vagy ha rágondolsz! És ha a cigit a kezedbe veszed, attól egyenesen szenvedsz, és kínoz a tevékenység, amit csinálsz! Soha többet nem akarsz rágyújtani, és senki kedvéért nem akarsz újból elszívni egyet! Te egy gyönyörű lány vagy, ne hagyd, hogy egy ilyen értelmetlen beteg dolog tegye tönkre az életed!
2017. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mert mi a leszokás? Annyi, hogy egyszerűen már nem gyújtasz rá! Hát ne gyújts rá! Nem akkor szoktál le, ha csak napi 3-at szívsz! hanem akkor, ha egyet se!"


Ezt csak megerősíteni tudom. :)

Ha rágyújtasz akár csak heti 1 szálra is, akkor is dohányos vagy. A nemdohányzó ember pedig arról ismerszik meg, hogy nem gyújt rá. Egyáltalán! És te most ez akarsz lenni, ugye? Nemdohányzó.

2017. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra tedd le, esetleg próbáld ki az e-cigit, sok ismerősöm azzal szokott le.
2017. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!