Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan térjek át az elektromos...

Hogyan térjek át az elektromos cigire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már kb. 12éve dohányzom, jelenleg napi 12-15 szál töltött cigit szívok (sárga pallmall dohány ugyanilyen hüvelyben). Most vásároltam egy eleaf e-cigarettát.


Olvasgattam az e cigiről, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Elsősorban az érdekelne, hogy milyen liquid-et vegyek? Mindenképp dohány ízűvel kezdeném, de nem tudom, hogy milyen nikotin-tartalmú lenne megfelelő, ha most sárga pall mall-t szívok.


Aztán nem tudom, hogy hogy "álljak át"? Egyik napról a másikra vagy fokozatosan?


Inkább olyanok válaszát várom, akik cigiről váltottak át e cigire, de szívesen elolvasom mások véleményét is!


Üdvözletem!



2017. aug. 21. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sárgát szívsz ne szívj erőset, lehet egyből át tudsz állni.
2017. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

22 év után váltottam, egyik napról a másikra. 2012 telén történt, egy slukkot nem szívtam rendes cigiből azóta. Ez a része tehát sikersztori. A többi nem.

Eleinte az erős (24-es) nikotintartalmú, dohány ízűt lötyiket favorizáltam. Lassan lementem minimális nikotinra, és mogyoró, kávé, pinacolada, meg egyéb hülyeségeket pöfékelek. De azt egész álló nap, és nyilvánvaló, hogy most meg ettől nem bírok szabadulni. A tervem az volt, hogy max 2 év. Ötnél tartok, és többet gőzölök mint valaha.

2017. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 2 éve tértem át e-cigire, előtte volt, hogy napi fél doboz, de néha egy doboznál is több kék szofi is elfogyott kb. 15 évnyi dohányzás során. Egyik napról a másikra rendeltem a neten egy készüléket és liqvidet. Majd pár nap után rájöttem, hogy kevés lesz a liqvid :) Gránátalmással kezdtem, aztán zöldalma, és még néhány gyümölcsös íz, majd mogyoró, kávé, zöld dohány, cseresznyés dohány, usa dohány jött sorra. A mogyoró, kávé, cseresznyés dohány, usa dohány és a zöld dohány maradtak meg a kedvencek között. Ezeket váltogatom több tankkal és készülékkel. Azóta egyszer próbáltam sima cigit, de egyáltalán nem ízlett, így maradtam az e-ciginél. És talán többet pöfékelek, de gyengébb erősségű liqviddel. Véleményem szerint kezdőnek érdemesebb az első készülék kiválasztására időt, gondot és pénzt fordítani. Nem ajánlom az ilyen 1000-5000 ft-os szetteket, elveszik a kedved az e-cigitől.
2017. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Neotran válasza:
0%
Sziasztok! :) Fölöslegesen térsz át az elektromos cigire, mivel még károsabv. Amiatt mert amit beszívsz gőzt az nagyon forró és forráza le a tüdödet. Lehet hogy Te ezt nem érzed de sokkal károsabb. Annyi hogy nem büdös, de inkább cigizzél, lehet hogy drágább, de kevésbé káros. Vagy a legjobb ha nem is cigizel! :)
2017. aug. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak fokozatosan sikerült, mert akkoriban csak az Ego volt a csúcs:) Meg ugye az ember elsőre sajnálja a pènzt, hátha csak felesleges pènzkidobás.

Ahogy megvettem egy komolyabb kèszülèket, már csak a kávèhoz szívtam rendes cigit, de már a kávèhoz is megtaláltam a liquidet.

Így már viszont 2 ève csak ecigit szívok.


Ami lènyeges, hogy hogy szívod a rendes cigit, direkt vagy szájból tüdőbe, ez alapján kell választanod kèszülèket, tankot.

2017. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kb. egy hete "gőzölök" a cigi mellett. Fokozatosan csökkentem a a füstös cigit, egész jól elvagyok most így, max 6 szálat szívok naponta...


Liquidet a mellow dew-et vettem egyelőre, egész jó íze van, de szerintem magamnak fogom kutyulni a lötyit...

2017. szept. 2. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló!

2017 Február 19.-én vettem meg az első elektromos cigaretta szettemet,ami egy iStick Pico Kit volt.Sima alap Melo 3 mini volt rajta.Február 20.-án elszívtam még egy szál rendes cigit reggel és azóta nem dohányzom.Néha-néha kérek egy szálat,hogy megkóstoljam.4-5 slukk után nem bírom,rosszul esik.Ha nem adod fel lefogod tenni a cigit és később már szinte zavarni fog ha a társaságodban cigizik valaki.Annyit hozzáfűznék hogy az E-Liquid a dohányboltban elég rossz árban van.Amit utoljára hallottam az a 2000Ft/10 milliliter.Hallottam már 1700,2500-ról is.Ezzel nem is lenne baj ha nem lennének rossz minőségűek a bolti liquidek.Ha komolyan gondolod ezt az e-cigi témát akkor azt javaslom hogy kicsit később kezdj el liquidet keverni,és 9000forintból fél liter (500Milliliter) liquidet is előfogsz tudni állítani,ezzel sok pénzt megspórolva.Remélem kielégítő választ adtam.Sok szerencsét!

2017. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!