Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Naponta 2-3 szál cigarettát...

Naponta 2-3 szál cigarettát szívok, ez mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta dohányzom ( most F/21) és mindig is napi 2-3 szálat szívtam. Ennyi mindig bőven elég volt, igazából a reggeli első amit nagyon imádok, utánna Max 1-2 szálat szívok a nap többi folyamán. Senki ne mondja, hogy majd "később lesz 10 szál meg 1 doboz" mert aki 6 éve bírja így, nem hinném hogy nagyon változna.


Cigi miatt még Sosem köhögtem, sport teljesítményem meg nem rontotta.


Kérdés, hogy hosszútávon ez mekkora negatív hatással jár?


2017. szept. 5. 16:19
 1/7 anonim válasza:
vannak olyanok akik napi 2 dobozt szívnak de az 1 doboz ahogy nézem már átlagos....
2017. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A gége, nyaki daganatok fejlődését ez a 3 szál is elősegitheti
2017. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hali!hosszútávon biztos okoz elváltozásokat de nem vagyok benne biztos hogyha még ennyit se szívnál akkor nem lennének bajok.a véleményem az ha megállsz ennyinél és azért szivod mert jólesik tedd azt.sokan azt hiszik ha valaki elsziv napi3 cigit az már egyenlő azzal aki napi 1-2dobozzal elszív.Pedig szerintem világos hogy a két dohányzás között különbség van.van aki idegbeteg módjára eltol 20-40 szál cigarettát naponta van olyan aki az élvezet a feeling kedvéért elszív 3-at.eltol-elszív.a kettő között különbség van.igaz így is úgy is káros szenvedély!Milyet szívsz?A másik dolog az az hogy én sem értem sokszor hogy miért jönnek ebbe a kategóriába trollkodó offoló válaszok!"majd meghalsz,számold össze 10 évi cigiköltséget azon mit vehetnél,lesz ez 2doboz is stb".Valaki aki dohányzásellenes rendszeresen látogatja ezt az oldalt és itt éli ki a mindennapos frusztrációját? Vagy mondjuk hazamegy munkából és ez az egy kikapcsolódása?vagy netán valami prevenciós szakember? mert ha ez akkor sajnálom azokat az óvodásokat akik dohányzás káros hatásairól hallgatnak preventív előadást.nem hiszem hogy az álltalam tisztelt prevenciós szakemberek olyan hangnemben tartanak előadást mint amit itt néha egyesek megengednek.Vagy netán olyanok akik saját példájukból okulva adnak"tanácsot"?Ez is jól hangzik.egy 20 éve masszívan dohányzó ad offot mondjuk egy olyannak mint te vagy egy olyannak aki kipróbálja a cigit vagy kamaszkori kíváncsiságból ,menőzésből cigizik.😊Bocs hogy ilyen hosszú voltam,egy kicsit elkalandoztam.Tehát biztos hogy fittebb és egészségesebb nem leszel tőle,de ha jólesik akkor vagy már olyan idős hogy el tudod dönteni hogy kell e ez neked!
2017. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos előre nem lehet megmondani, előfordul hogy nem okoz problémát de az is lehet, hogy valamit elő fog hozni később.
2017. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!



Én igaz dohány ellenes vagyok és hiába mondanám, hogy ne szívjad úgy is szívni fogod. :) De úgy gondolom, hogy 2-3 szál és 1-2 doboz között (ahogy írták is) óriási nagy különbség van. Viszont az megint más kérdés, hogy ki milyen cigit szív és mennyire erős a szervezete. Senkinek nem kívánok rosszat, de valaki lehet ettől a 2-4 száltól betegszik meg nagyon, ellenben azzal aki lehet napi 2dobozt is elszív és elél 80 évig.

De senkinek nem kívánom a rosszat!!!

Szóval ez igen relatív kérdés amit feltettél, mert rengeteg minden közbejátszhat.

2017. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok! Még csak annyit, hogy én is kipróbáltam a cigit világ életemben 2 slukk volt az egész és azt mondtam ha nem tudom letüdőzni (akkor azt se tudtam igazán mit jelent és hogy kell) akkor többet nem slukkolok bele. Így is volt anno 22 éve talán??? (36/F) aztán kb 4 éve nagyon keményen rászoktam az energia italra annyira hogy napi 4-5 de volt hogy 6 is megittam majd jövő év elsején lesz két éve hogy leszoktam róla. De a kóláról és a csokiról még nem sikerült :D
2017. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem lesz semmi bajod.
2017. szept. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!