Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon rászoktam a cigire,...

Nagyon rászoktam a cigire, hogy kezdjek el leszokni?

Figyelt kérdés

4 éve cigizem, napi 10-15 szálat szívok el. Mostánaban vagy hogy alvás közben is megkívánom a cigit és rágyújtok. Nagyon brutálisan rászoktam. Reggel felkelés után az az első dolgom, hogy elszívok egymás után 2 szálat.:(

De le szeretnék szokni, de mindig megkívánom és gyújtok.

20F


2017. szept. 17. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Elektromos cigivel probald meg szerintem. Elosszor nikotinos liquid-el,aztan nikotin mentessel. Nekem bejott ☺
2017. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne szívd. Ha le akarsz szokni akkor le fogsz. De ha igazábó nem akarsz, akkor úgyis mindig kitalálsz valami ürügyet, hogy rágyújts.
2017. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne hogy leszokj. Hát nem véletlenül szoktál rá. 15 éves korod óta. Szép.

De megmondom én neked , csak saját magadtól szoksz le, senki nem fog ebben segiteni.

Ha van akarat erőd akkor menni fog a leszokás, de hiába vársz kivül állótól segitséget.

Én két dobozzal szivtam el naponta, hasonlóan mint te, reggel két szállal kezdtem egyiket a másik után.

Már odáig jutottam hogy szinte nem is volt pénzem semmire. Csak a cigi meg a cigi.

Büdös voltam, igaz ezt csak úgy tudtam hogy mások mondták, de később mikor leszoktam , akkor hittem el hogy tényleg nagyon erős büdös voltam.

Én már odáig jutottam hogy az a felszakadó slejm borzasztó volt. Mindig krákogni, köpködnöm kellett.

Csak akarat kell hozzá, semmi más, menni fog az. Persze kerüld az olyanok társaságát akik csak azért is kinálgatnak állandóan.

2017. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább szívjad erősebben. Kell az adód a kormánynak és a nyugdíjadra sem lesz gond. A kérdésed alapján eszed ágában sincs abahagyni.
2017. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
folyt: mert ha akarnád, akkor már rég lejöttél volna róla úgy, hogy eldobod a csikket és azt mondod: ez volt az utolsó. Két kollégám is így tett. Néhány hétig idegbetegek voltak, de helyre jöttek.
2017. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá, pár napig rossz aztán jobb lesz.
2017. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Használj háttérképnek a telfonodon, számítógépeden dohányzástól rothadó tüdőt,(a googlen találsz ilyen képet) és folytasd a dohányzást. A nikotin tapaszok, egyéb dohányzás leszokást "segítő" reklámozott butaságnak ne dőlj be. Az csak arra jó, hogy még több pénzzel rántsanak le.

Fecskefű teát kell kortyolgatnod egész nap (első hét fél liter) hetente fél literrel nővelve az adagot, de 1.5 L naponta a maximum, magasabbra ne emeld, hanem haladj az adaggal visszafele minusz fél literenként. Majd előlről, de most már két adag teafűnyi fecskefűvel emelve. A harmadik héten három adag...

A dohányzást nem fogod élvezni, mert a fecskefűtea méregtelenítő, a nikotin meg méreg. Három hét alatt a tea kitisztítja a tea a vesédet, májadat...nem egy kellemes folyamat, annyira hozzászokott a szervezeted a mérgezéshez.

Már kezdetben undorító lesz dohányoznod, de szép lassan, ahogy üríti ki a szervezeted a mérgeket (nem csak a nikotint) csökken a vágy, inkább a megszokás, az unalom miatt gyújtasz rá. Aztán majd egy alkalommal tényleg érezni fogod az undort dohányzás alatt, és kidobod a taccsot. Egy párszor még elcsábulsz, igaz öröm nincs benne, és undorító is, de hát a megszokás, és az unalom...egy párszor kidobod a taccsot.

Ideje elkezdened, nem csak álmodozni, tenni, cselekedni.

2017. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

meríts erőt abból, hogy mennyi mindenre költhetnéd azt a tömérdek pénzt, amit most kb. az ablakon dobálsz ki.


meg persze abból, hogy a dohányzásnak nincs egyetlen pozitívuma sem. önként mérgezed magad napi szinten. ennek már elég indoknak kell lennie ahhoz, hogy a következő szálat sose szívd el. akaraterő kérdése.

2017. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!