Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a cigiről?

Valaki : kérdése:

Hogy szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 18-19 éves korom óta dohányzom. Elég sokat. Most megszólalt a vészcsengő, gyereket akarok 4-5 év múlva és sokszor van olyan érzésem, mintha nehezen lélegeznék... Ergó, le szeretném tenni. Egész jól megy, ha egyedül vagyok, de társaságban (egyetemista vagyok, minden nap találkozom a barátiaimmal, akik dohányoznak), nem megy. Arra gondoltam, a pénz, amit egy héten cigire költök (1200 ft körül) elutalom jótékony célra. A segíteni akarás erősebb, mint hogy cigit vegyek magamnak. De akkor még mindig ott van az, hogy megkínálnak.Egyszerűen nem tudok nemet mondani. pedig különösebb élvezetet már nem okoz, mint mikor még tilosban szívtam el a nehezen összekuporgatott dohányból azt a heti egy szálat...

Illetve, ha sikerül letennem, ennyi idő után még a szervezetem "el tudja felejteni", hogy dohányoztam?


2017. nov. 21. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy letudod tenni.
2017. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rakd le és ne nyúlj hozzá többet. Ennyire egyszerű. Egy ideig lesznek hiánytünetek (idegesség), ezek fokozatosan enyhülnek és megszűnnek.
2017. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az utcán járva ha dohányost láttam, egy rakás szerencsétlen szarnak gondoltam, aki nem tud parancsolni magának. Egy szardarab vagy, akinek parancsol egy kis dohányrudacska? Milyen ember vagy te? Ennyit érsz? Hogy legyőzzön ez a szar? Köpd le magad! (meg ilyenek). Sajnos most odáig jutottam, hogy én persze már nem szívom, de mindenkit, aki igen, azt lenézem. Többnek érzem magam azzal, hogy nekem volt akaraterőm, a többi idiótának meg nem. Vagyis ezt fejben kell eldönteni. Segíthet még egy tüdőrákos tüdő vagy egy tüdőrákban haldokló fényképe a szobád falára. Egyébként az életed egyszeri és megismételhetetlen, soha nem lesz még egyszer. Arra pazarolod, hogy egy füstölgő rudat szopogatsz? Ennyi vagy?
2017. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Végre nem dohányzom c. könyv sokat segít!
2017. nov. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
minek kell rászokni? olyan menő hogy nem áll fel a pöc söd? büdös a szád? 10 lépcső után a seggeden veszed a levegőt? szét bassz a fogaid? a dohányzó embereket ostobának tartom.....
2017. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem és a páromnak, szintén egyetem alatt úgy sikerült leszokni, hogy a pénzt amit cigire költenénk a közös jövőnkhöz szükséges kasszába tettük. Valami hasonló motiváló erőt találj és neked is menni fog! Azóta már házasok vagyunk és van két gyermekünk. Sokszor halat adunk, hogy akkor erre tettük el a pénzt. Hajrá és kitartást hozzá!
2017. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#6-os vagyok. *hálát.
2017. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mellari válasza:
Szia én 25 év után dobtam el. Nicorett nyelvalatti fújóval. De a barátaimnak mondtam, hogy legyenek megértőek velem. Nem kínálnak. De pl mindíg van egy doboz otthon a fiókban és vagy 3 doboz a kocsimban. A legnagyobb lökést a gyerekeim és a feleségem adták. Támogattak és segítettek. 7 hónapja teljesen tiszta vagyok. Akard! Nem utald el sehova. Tedd be egy dobozba és lepd meg magad valami ajándékkal később. Sok szerencsét, kitartást. Ja és a fb n van egy leszokok a cigiről csoport is
2017. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!