Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Öngyújtót tényleg nem adnak...

Öngyújtót tényleg nem adnak ki 18 év alattiaknak vagy csak "érdekes" eladóba futottam bele?

Figyelt kérdés

Gyk-n szétnéztem alaposan a kérdések közt, és írták, hogy kiadják...

Szóval bementem a coopba, és mondtam az eladónak, hogy öngyújtót szeretnék venni. Így zajlott a beszélgetés:

- Mire?? Hány éves vagy??

- 17

- Mire kell??

- Valamire. Mennyi köze van hozzá?

- Nem adhatunk ki 18 éven aluliaknak öngyújtót lányom

És még forgatta a szemét. :D Tényleg nem adhatnak ki 18 éven aluliaknak?

(Igen, a cigimhez kellett volna az öngyújtó, de nem feltétlenül csak ahhoz lehet használni szerintem, szóval nem értem miért van ez az állítólagos törvény)


2017. nov. 26. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincsen arra torveny, hogy valamit kotelezo neked eladni. A penztaros latta rajtad hogy onpusztito vagy, nem akart ebben tamogatni.
2017. nov. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A "Valamire. Mennyi köze van hozzá?" válasz helyett mondhattad volna azt: túrázni megyünk, tábortüzet akarunk majd rakni, de a gyufát nem szeretem mert a múltkor is elázott az esőben és utána nem tudtuk használni.

Egyébként a dohányzás káros! Értem?

2017. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholt és dohányterméket nem adnak ki 18 év alatt, de mindenhol vannak érdekes eladók.

Én 16 éves vagyok és az egyik helyi kisboltban nem vehetek kávét, mert az eladó azt mondta 18 év alatt nem adja ki, mert koffein van benne :D

2017. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

XDDD utolso

Amigy koszi a valaszokat

2017. nov. 26. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

"- Valamire. Mennyi köze van hozzá? "


Igazából ezen feküdt el a dolog. Mondtál volna bármit viszed szüleidnek mert leküldtek érte vagy akármi, valszeg odaadja.

A dolog másik oldala, biszont hogy egy öngyujtóra semmi olyan törvény nem vonatkozik ami alapján megtagadhatta volna a kiszolgálást.

2017. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyan flegman nezett ram az a no, hogy nem tudtam mast mondani :/ de lenyegtelen, azota szereztem mar :p
2017. nov. 27. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!