Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigi mennyire káros?

SIDLER22 kérdése:

Az e-cigi mennyire káros?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy érdekességből meg unaloműzésből (vagy ilyesmi) veszek e-cigit. Nem cigiztem még soha és nem is tervezek. A nikotinmentes változatára gondoltam, hogy veszek. Nagyon sok helyen olvastam mindenfélét és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy megéri-e ez nekem. A káros hatásain kívül engem az érdekelne, hogy például károsabb-e mint például napi 1 doboz energiaital.

2018. jan. 23. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten káros, de ha nem egész életedben használod kevésbé káros.
2018. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gábor t válasza:

Szia. Európa szerte tiltanák, ausztráliában, meg csak ezt engegnék (régi az infom pár éves).

Az hogy mennyire káros vagy nem, meg mondani most nem lehet. Mert bár vannak tanulmányok, de az van a margarinról, meg a vajról is, 10-15 éve a vaj volt a káros , a margarin a tuti. Most vajat kevernek a margarinba, hogy egészségesebb legyen.

A hagyományos cigiben az igazán veszélyes dolgok: a hozzászokás a nikotinhoz és a mozdulathoz, a másik a kátrány ami sajnos nem jó nekünk.(a többi egyéb anyag szerintem inkább genetikai kérdés, ki , hogy reagál.

Az e-cigivel a gond a meg szokás, a mozdulat.

Én dohányzom, és szeretem is meg nem is. Amiatt nem szeretem , hogy büdös vagyok tőle, ez az e-ciginél nincs.

Az energia italokból kivették a leg jobbat, a taurint, mert állítólag káros(nem kell mongyuk napi tizet meg inni, csak né ha egyet hetente amikor tényleg szükség van rá , gondolok arra, hogy egy nehéz nap után fejben frisnek kell lenned, egy fontosabb feledat miatt)

A magyarországon kapható energia italok, szerintem cukros koffeines c vitaminnal tuningolt italok.

Szeretem a vátozatos ízüket és lehet, hogy csak placebó , de fel dob.

Összességében az e-cigit és az energiaitalt egy kalap alá venném, nem káros ha mértékkel fogyasztod-használod,

Azt , hogy mit mondanak az angol tudósok, pont nem érdekel, mert mindíg mást mondanak.

Az e- cigiről majd az idő meg mondja hogy mennyire káros-e vagy sem.

2018. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!