Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki cigizik, nem zavarja,...

Aki cigizik, nem zavarja, hogy füst szaga van, vagy nem érdekli, beletörődik, vagy mit tesz ellene? Nem zavarja, hogy a környezete mit gondol róla?

Figyelt kérdés

Néha szoktam cigizni - úgy 2-3 hetente, jól esik egy szál (mondhatni kell, olyan fura érzés tör rám, hiányzik az íze).


Pénz tekintetében nem érdekel, és így 28 évesen az egészségem miatt sem aggódom (legtöbben 15 évesen már napi 1 dobozzal szívnak, szóval matematika...)


Viszont cigizés után zavar, hogy füst szagom van - munkám során sokszor tárgyalok, illetve ha bárkivel találkozom, olyan fura érzésem van (kellemetlen, mintha úgy jelennék meg, hogy 1 hete nem fürödtem volna...), és kicsit kellemetlenül érzem magam, hogy mit gondol rólam.


Aki dohányzik, illetve aki nem, hogy van ezzel?


2018. febr. 20. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Egyébkén én is undorom tőle, nem bírom elviselni. Régen buliban 1-2 havonta pár szálat elszívtam (összesen nem volt több 20 szálnál), de ma már kényszeríteni sem lehetne.
2018. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem igazán zavar, mióta a szabad levegőn lehet csak cigizni, nem ivódik be a ruhákba annyira, nyilván ha cigi után közvetlenül bemegyek, egy darabig még érződik, de leginkább a leheleten. Én azonnal iszom utána mindig. Magamon nem érzem, mások szerintem meg nem csodálkoznak rajta, tekintve hogy kb. minden második ember cigizik.
2018. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Libers Pertz ***** válasza:
83%
A dohányos nem érzi saját magán. Mások véleményére meg nem kell adni. Egyébként, ha ennyire zavar akkor ne dohányozz, ha csak 2-3 hetente kívánod meg akkor még nem késő teljesen abbahagyni.
2018. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Aki dohányzik rendesen (nem 2 hetente 1 szál) nem érzi ugy a füstszagot ahogy a nemdohányos.
2018. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Dohányzok, nem érzem a füst szagot magamon, és leszarom, hogy ki mit gondol rólam. Akinek nem tetszik, lépjen hátrébb, és ne szagolgasson. Én se szagolgatom más büdös hónalját, vagy a zokniját.
2018. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
#6 Senki sem akarja szagolni,de muszáj,mert árad belőled.
2018. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
A bagósok annyira gátlástalanok, hogy őket a más problémája hidegen hagy, ha rájuk jön a szívhatnék.
2018. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Régen én is így voltam. Otthon nem gyújtottam rá, így nem lett cigi szagom. Mikor erkélyes lakásba költöztem ott cigiztem. Illetve csak egyszer gyújtottam rá, és mikor láttam, hogy a füstöm a szomszéd frissen mosott ruháira száll éppen, annyira elszégyelltem magam, hogy soha többet nem gyújtottam rá. Azóta még jobban utálom a szagát, és kivagyok a primitív dohányosoktól akik más orra alá füstölnek. Én mindig figyeltem erre. Az utcán is, úgy gyújtottam rá, hogy másnak ne jusson a füstből. Iszonyat büdös alapból a főváros....felnőtt fejjel hihetetlen milyen hülye voltam kamaszként. Semmi pénzért nem gyújtanék rá. Így is nehéz megvédeni a tüdőm egészségét a szmogban. Még ezért fizet is valaki? Aki meg más orra alá füstöl, különösen akik a gyereküket is kiteszik ennek. Hát azt komolyan mondom megbüntetném. Az ítélet 1 hetes mellkascsövezés lenne...amit a rák műtétek után szoktak alkalmazni. Egy életre elmenne a kedve a dohányzástól.
2018. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Néha jól esik... amúgy csak szabad levegőn szoktam.


És igen, engem is zavar, amikor pl. a munkatársam jön be, és az egész irodának tömény nikotinszaga lesz (bevillan, Úr Isten, hogy tud így élni!?) vagy ha a kabátját az enyém mellé akasztja, és igen, átveszi a szagot...

2018. febr. 20. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Van akit zavar.
2018. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!