Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen kezdtetek el...

Hány évesen kezdtetek el cigizni és hány évesen mondtátok el a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

(18 év alattiakra gondolok leginkább)

Én sajna rászoktam kb fél év alatt, először bulikban majd később bulin kívül is, később heti 1 doboz, majd kb 3 naponta egy. Kort, nemet, akkori és mostani cigi márkát is írjatok kérlek.


16/F



2018. febr. 20. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen kezdtem, és pár évig Arany Marlborot szívtam. Aztán áttértem a duplapattintós áfonyásra, majd mikor az tavaly májusban megszűnt, a zöld mentolosra. Sose szívtam más márkát. Apám már jó ideje tudja, de csak annyit, hogy buliban, iszogatáshoz cigizek (vele is szoktam iszogatni járni, emiatt sokszor látott már cigizni) Anyám hivatalosan még mindig nem tudja. Otthon sosem cigiztem, ő pedig láncdohányos, így a szag sem tűnt fel neki. Biztos gondolta régebben, de sose beszéltünk róla. Mióta elköltöztem, már cigizek itthon de anyám előtt nem szoktam. Úgyhogy igazából nem tudja, és nem is hiszi, hogy cigiznék. Fogalmam sincs, miért nem mondom el neki, úgy vagyok vele, hogy 7 éve nem tudja, mostmár mindegy.

22N

2018. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Én nem cigizek és nem tudom, honnét szerzed akkor, ha titokban szívod, mert gondolom, saját pénzed nincs gyerekként. Venni se vehetsz 18 év alatt, szóval szerintem ilyen nem létezik, hogy valaki a szülei tudtán kívül tudjon cigizni. Nálunk legalábbis elképzelhetetlen volna, mindent a szüleim vettek nekem 23 éves koromig, amire valaha szükségem volt.
2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

16 voltam, másnap elmondtam szüleimnek.

Elég hasonlóan történt, mint ahogy veled.

Először csak buliban, utána hétvégente,aztán már suli előtt és után is.

Ez kb fél év alatt alakult ki, de rájöttem, hogy ez csak rosszabbodni fog és abbahagytam, 1 hónapja nem cigiztem.

Először mentolos Chesterfieldet szívtam, aztán hónapokig Sárga Camelt, meg a vége felé piros Lucky Strike-ot.

16/F

2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
15 voltam, kb 1 év múlva derült ki, volt kiakadás, de azóta rájöttek, hogy nem tudnak mit tenni. Mondjuk nem szívtam soha sokat, maximum napi 5 szál, aztán már csak, ha ittam, most már szinte egyáltalán nem, csak elektromos cigarettát szívok.
2018. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
15 és 15. És szinte az összeset kiprobaltam, plusz még töltöttem is egy darabig. Most sárga camelt szívok.
2018. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12-13 éves voltam. 1 év múlva tudták meg anyuék.

Kezdetben Helikon 2000-t szívtam, majd átváltottam a sötétkék Helikonra.

Amíg létezett, addig ezt szívtam. utána Moon-t.

Az első pár évben elég volt a heti 1 doboz, mire főiskolára mentem, napi 1-2 doboznyit szívtam már (az egyre szaporozó bulik alkalmával pedig még többet).


Most 35 vagyok, 8 éve nem szívom. Minden nap hiányzik.

2018. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok. Tavaly szeptemberben kezdtem el. Napi egy két szállal. Kék Chesterfielddel kezdtem. Majd vettem egy doboz kék multit, az annyira nem jött be. Aztán kék Philip Morrissal próbálkoztam főleg Szabó Benedek azonos című száma miatt és imádtam. Kezdett gyenge lenni, így átléptem a Royal-ra. Nem sokkal erősebb, de pont jó. Most hat és a tüdőrák között szívok.

Próbálom letenni. A legutóbbi próbálkozás Vasárnap este indult. 3 napot 21 órát és 46 percet bírtam ki, győtrelmes volt, a cigivel álmodtam, hogy rágyújtok (vagy más egyébb módon kudarcot vallok), ha becsuktam a szemem a szikrázó gyújtót láttam. 4 szálat szívtam el most 3 óra alatt. És nekifutok ennek a leszokás dolognak még egyszer.

Otthon nem tudják, remélem nem is fogják megtudni.

Senki sem élvezi a cigit, aki dohányzik nem azért szívja mert jó, hanem mert ezzel érezheti azt a nyugottságot amit a nem dohányzók minden percben élvezhetnek.

2018. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, látom a rengeteg helyesírási hibát a válaszomban, telefonról írtam, bocsi
2018. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, nagyon hasznos volt mindegyik. :)
2018. febr. 24. 12:56
 10/10 s/mbabygroot válasza:
Majdnem 16 voltam, és anyukám rögtön tudta (de engem tesóm megelőzött és fiatalabb nálam, úgyhogy szerintem már nem is lepődött meg)
2018. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!