Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nincs nagyon felfújva a...

Nincs nagyon felfújva a dohányzásellenesség?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nagyon egészségtelen ha az ember évtizedeket végigcigizik, szinte lehetetlen (vagy nagyon nehéz) mellette rendesen sportolni, drága és büdös is.


Én viszont rengeteg embert látok, köztük például egyik nagypapámat is, aki már több mint 55 éve rendszeresen cigarettázik, nincs tüdőbetegsége és nem is rákos.


Lehet, hogy sokkal inkább számít az, hogy az ember mennyire él stresszes életet és hogy hogy vidéken/városban éli-e le az életét, és hogy milyen genetikája van?+



2018. febr. 21. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind szamit, amiket te felsoroltal, de a tobbsegnek lesz baja a cigitol sajnos akkor is, ha mindannyian ismerunk 98 eves egeszseges Gizi neniket, akik mar az anyatejjel egyutt is a nikotint szivtak magukba. Mondom ezt ugy, hogy en is dohanyos voltam . ( baba miatt letettem )
2018. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 GigiDiAugustino válasza:
29%
Rohadtul fel van fújva és a nagy antidohányosok akik osszák az észt hogy jaj de rossz a cigi de gáz vagy azok meg szétpiálják az életüket.
2018. febr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

"A többségnek lesz baja a cigitől" statisztikus vagy?


Teljesen egyéni, hogy melyik ember miben betegszik meg. Totál fel van fújva az egész. Rendben van, hogy egészségtelen. Egyrészt nem minden dohányos lesz tőle beteg, másrészt tízmillió másik egészségtelen dolog is van az életünkben, pl. a táplálkozásunk, a városi levegő, stb. Van pár érdekes szabály, pl. buszmegállóban (táblától öt méterre) nem lehet rágyújtani, hogy ne menjen rá a füst a melletted állóra. Kint az utcán?? Ahol elszáll a füst a francba? Könyörgöm!

2018. febr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban ketten is haltak meg tüdőrákban, mindketten dohányosok voltak. Szerintem sok dohányos nincs is azzal tisztában, hogy mit okoz sajá magának a cigizéssel. Annyit tudnak, hogy káros, de pontos következményeket már nem.

Mondjuk engem nem zavar, mindenkinek van rossz szokása, egyedül akkor tudok idegbajt kapi, ha valaki az arcomba fújja a füstöt (mert akármilyen hihetetlen, az utcán sem 1másodperc alatt illan el), vagy ha egy terhes nőt látok cigivel a szájában (vagy kisgyerek mellett).

2018. febr. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Napi szinten látok futókat, bringásokat, akik boldogan sportolnak egy forgalmas út mellett a járdán. Meg vannak győződve róla, hogy egészséges dolgot cselekednek, miközben hihetetlen mennyiségű benzingőzt szipákolnak be.
2018. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kalapáccsal ütögetnéd a fejedet, szerinted az fel lene fújva, hogy már ordítanak neked, hogy ne tedd, mert hogy Pista pácsi is ütögette a fejét kalapáccsal és nem lett baja?

És nem vagyok "antidohányos", én is szívtam jó ideig, de akkor is azt mondom, hogy nincs eléggé felfújva a dohányzásellenesség.

És nem kell statisztikusnak lenni hozzá, elég rákeresni a neten, hogy hol áll Magyarország a tüdőrák statisztikába. Sajnos nagyon elkeserítő:

[link]

[link]

2018. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
18%

Kedves 6-os! Magyarország nem azért tart ott, ahol, mert sok a dohányos! Mindenki autóval járkál még a szomszédba is, mert kényelmesebb. No meg csak úgy. Mindenkiben vannak rákos sejtek, gondolom ezzel nem okozok traumát. Azok, akik isznak/dohányoznak sokkal nagyobb terhelésnek teszik ki magukat és ha esetleg bennük több sejt gyűlt össze, akkor igen, lehetnek rákosak is. De azok is, akiknek sem a családja, sem a baráti köre... Ő pedig végképp nem dohányzott!

Szóval szerintem igen, fel van fújva!

2018. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Kedves #7-es. És persze csak Magyarországon járnak autóval. Na persze......
2018. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

A dohányzással akkor van baj, ha korán kezdi, és túlzásba viszi az ember.


Kórházban dolgozom, nap mint nap látom, hogy akik bekerülnek, már ránézésre látszik, hogy állnak hozzá - aki rákos (tüdő vagy gége), vagy levágták érszűkület miatt a lábát, az persze most is kijár félóránként rágyújtani!

És igen, ők csak 50-60 közöttiek, és látszik, hogy nagy baj van, persze ráfogják valamire, hogy vasport meg festéket lélegeztek be a gyárban... aztán elismerik, hogy 12-15 éves koruktól rendszeresen dohányoznak, napi 1-1.5 dobozzal.

Akik a 80-90 évet megélték, és dohányoznak, azok mértékkel csinálják (nincs komolyabb bajuk, nem fuldokolnak a lépcsőzéskor).


Állítom, ha valaki 18 évesen kezdi, és napi 5 szállnál marad, emiatt soha semmi baja nem lesz! - De ha 12 évesen, és 18 éves korára eljut napi 1 dobozig, akkor 60 évesen max 1 cipő kell neki...


De az alkohollal is ugyan ez a helyzet - van aki 50 évesen májelégtelenségebn haldoklik, a fia meg közli, hogy be se jön, nem érdekli mi lesz vele! (Brutálisan hangzik, aztán kiderül, hogy intézetben nőtt fel, mert az apja verte, aztán felgyújtotta a házat.) És persze van olyan 90 éves, akinek behoznak bort "Nővérke, napi 1 pohárral, ha a papa megkívánja."


Szóval igen, hozzáállás kérdése - van amit egyszerűen nem bír ki a szervezet.

2018. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

De mocskosul túl van fújva. De azért ne tagadja senki hogy nem káros. Mert káros. De hadd döntse el saját maga mindenki hogy meddig és mennyit szív. Általában el szoktam küldeni ezeket az okoskodó antidohányos embereket melegebb éghajlatra.

Én 10 évig szívtam napi 1 dobozzal 18 éves korom óta. Pár hónapja saját magam elhatározása képp úgy döntöttem, hogy abbahagyom ugyanis úgy éreztem hogy már kezdi megtenni negatív hatásait a szervezetemre. De ezek után sem lettem ilyen ordobáló antidohányos. Lehet hogy valaki egész életében nem érez meg belőle semmit. Nem vagyunk egyformák.

2018. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!