Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros az ecigi?

Mennyire káros az ecigi?

Figyelt kérdés

Sziasztok olvastam pár blogot posztot az ecigiről és mindenhol azt írják hogy kevésbé káros mint a dohányzás amit én nem nagyon értek.

Mert az e-liquid az úgy tudom hogy valamilyen féle gliceronből készül ami mérgező de ennek csak a páráját szívja be így az ember ami már annyira nem vészes úgy tudom.

DE arról nem látok sehol semmit hogy mivan azzal ami kicsapódik a tüdőben? Erre nem gondolt eddig senki csak én? Lehet hogy ki sem csapódik semennyire csak az én marhaságom mivel a tüdő meleg de annyira nem hiszem mint a gőz amit beszívsz.

A folyadék dobozára is rá van írva hogy káros még a bőrre is akkor ez mit csinál a tüdővel ha kicsapódik?



2018. márc. 8. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem készül róla tanulmány egyelőre, pedig hiánypótló lenne. Mondjuk ez eddig jó hír, mert azt jelenti senkinek nem áll érdekében erre pénzt költeni, tehát valszeg nem ártalmas vagy biztosan kevésbé mint a cigi.
2018. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A cigiben a legkárosabb a kátrány és a többszáz (3-4 ezer rémlik nekem) féle kémiai anyag, ami égés közben keletkezik, ezek az elektromos cigiben nincsenek benne. Jelenleg nem azt mondják hogy veszélytelen, hanem hogy 95-98%-kal jobb mint a sima cigi.
2018. márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"valamilyen féle gliceron"


Növényi glicerin.


"ami mérgező"


Ami nem mérgező. Olyannyira nem, hogy még a saját szervezetedben is van egy kis mennyiség, de pl. a babáknak, kisgyerekeknek készült glicerines kúp 70%-a ugyanebből a glicerinből készül. Annak megy ugye az a dolga, hogy felszívódjon az ember testébe.

Továbbá a glicerint használják még édesítőszernek, cukor helyett, és egyéb készítményekben, pl. szappanok, tusfürdők.


"A folyadék dobozára is rá van írva hogy káros még a bőrre is akkor ez mit csinál a tüdővel ha kicsapódik?"


Igen, még a 0% nikotintartalmúra is rá van írva, mert ezt írja elő a jogszabály. De a nikotint leszámítva (már amelyikben van, ugye) gyakorlatilag ugyanazokat az alapanyagokat tartalmazza, mint egy átlagos tusfürdő (nézd csak meg a tusfürdőd vagy a samponod hátulját, nagy valószínűséggel ott is meg fogod találni a glicerint, a progpilén-glikolt, és az aromákat).


Ajánlom elolvasgatásra a következő cikkeket, vagy akár az egész oldalt:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!