Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért illegális a fű, amikor...

Miért illegális a fű, amikor csak szárított növény az egész?

Figyelt kérdés

Milyen jogon tiltanak be egy növényt?

Értem, hogy vannak káros hatásai, de sok legális dolognak is vannak, például az alkoholnak.



2018. márc. 17. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert a sok korlátolt aki a törvényeket hozza azzal érvel, hogy a könnyű drogok megadják az első lépéseket a komolyabb drogok használatához, így aki egyszer kipróbálja a füvet az egy kokainfüggő nőerőszakoló tömeggyilkos lesz.
2018. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Mert kábító hatású
2018. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Mert egyszer valaki régen ezt így találta ki, és azóta is úgy gondolják, hogy ez így van jól. Nincs mit túlmisztifikálni ezen a dolgon.
2018. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Bennem is megfogalmazódott már ez a kérdés. Én dolgoztam drogterápiás otthonban, ahova alkoholistákat is hoztak utókezelés céljából, a kórházi kezelések után. Volt alkalmam beszélgetni a csoportfoglalkozáson kívül is pár exalkoholistával. Ők maguk vallották be, miféle szörnyeteg vált belőlük az alkoholizmusuk miatt. Volt, aki balesetet okozott, ezzel megcsonkítva a vétlen autó sofőrjét, volt, aki az asszonyt verte, és az utolsó pénzüket is elitta. Ezzel szemben nem találkoztam olyan marihuána fogyasztóval, aki a fű miatt tett volna ilyeneket. Ott az erőszak már egy meglévő dolog, nem a drog váltja ki, rettentő ritka az, ha valakinél tettlegességig fajul, ha nem jut hozzá fűhöz. Nyugodtan lehet mérlegelni, ítélkezni, de a társadalomnak sokkal inkább terhére vannak az alkoholisták, mint a marihuánafogyasztók!
2018. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Mert Magyarországon csak tisztességes emberek élnek...

A legszomorúbb az egészben, hogy nincs orvosi felhasználása sem, pedig sok beteg emberen segítene.

2018. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nahát, egyetlenegy mocskolódó, személyeskedő komment sincs, köszönöm!


Én is valami hasonlóra gondoltam, mint amit az első ír, de aki keményebb drogokhoz nyúl, az fű nélkül is megteszi, nem gondolnám, hogy van összefüggés a két dolog között. :(

2018. márc. 17. 15:48
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem baromság,hogy a fű a kemény drogok előszobája. Én személy szerint 7 éve élek Hollandiába és azóta füvezek. Minden este 1-2 szálat elszívok. De sosem próbáltam/nék keményebbet a fűtől. De ez nyílván személyfüggő, mert általában a fiatalok minden mást is csinálnak a füvezés mellett. Magyarország nem járna jól a legalizációval,mert nem tudnák az emberek megfelelően használni.
2018. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon egyszerű, alkohol és dohány elöbb volt az országban emiatt ezen két iparág érdekeltjei kijárták hogy legyen illegális és mellé reklámozták is hogy a társadalom el is utasitsa. Emiatt illegális
2018. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%
#1 Pedig nem lesz se kokainfüggő,se impotens,se tömeggyilkos.
2018. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem azért mert nem lehet olyan könnyen állami bevételt csinálni belőle mint az alkoholból és a dohányból.


Előbbi esetében ha sört, ha pálinkát stb akar készíteni az ember, megfelelő felszerelés kell, dohányt szintén nem nagyon lehet otthon úgy termeszteni, hogy jó legyen, pontosabban utókezelni nem igazán lehet.


Ellenben kendert termeszteni viszonylag egyszerűbb, és ha például legalizálnál, állam bácsi nem nézné boldogan, hogy mindenki otthon termeszti magának ahelyett, hogy megvásárolja szépen megadóztatva.

2018. márc. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!