Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi cigi lenne olyan ártalmas?

Mennyi cigi lenne olyan ártalmas?

Figyelt kérdés
Tegnap elszívtam két szál cigit. Nagyon jól esett, megnyugtatott. Nem akarok rászokni, csak néha elszívni egyet, ha nagyon ki vagyok készülve. Az még nem lenne káros, ugye? Ha tegyük fel heti egy szál. Én az impotenciától és a légzési gondoktól félek, ami a dohányzást illeti. De ugye ilyen kevés mennyiségben ezektől nem kell tartanom??

2018. márc. 24. 07:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Légzőszervre gyakorolt negatív hatás egyértelműen lehet. A fő gond azonban az, hogy nem lehet olyan mennyiségnél megállni, hogy heti 1 szál. Mert ha csak heti 1 szál, akkor az is minek ? Idegcsillapítónak, nyugtatónak más, ennél kevésbé "veszélyes" tevékenység is megfelelő. Talán nem hallottál róla, de valami kínai gyerek rágókába tettek valamikor olyan kevés nikotint, ami nem volt mérgező, de a csecsemőknél olyan függőség alakult ki, hogy más rágókát nem voltak hajlandók elfogadni és addig üvöltöttek, míg a szülő meg nem vette nekik a nikotinosat, akkor lecsendesedtek.
2018. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki eltervezi, hogy "majd csak heti egy szal", aztan napi egy doboz lesz belole minimum...amugy meg van, akinek keves is nagyon megart, erre nincs egységes szabály.
2018. márc. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De lehet. Minden szál cigi káros. És később nem fogsz megállni 1-2 szálnál hiába gondolod most így. Hidd el ezt jobb nem elkezdeni. Inkább keress valami más nyugtató dolgot. Pl. Igyál egy teát....
2018. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarsz rászokni, de már most se birod megállni hogy ne szivd. Mindenkinél igy kezdődik a rászokás.

Plusz az impotencia is lehetséges, ugyanis a dohányzás érszűkületet okoz. A légzési gondok meg biztos hogy lesznek.

2018. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos hosszútávon árt.
2018. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
80%

Több ismerősöm, barátom is hasonlóan kezdte.

"Nem szokok rá, csak bulik alkalmával szívom" mondták ők. Aztán később szimpla baráti beszélgetések alatt is, ma pedig 90 százalékuk sajna rendszeresen szívja.

2018. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább azzal kellene kezdeni valamit, hogy ne legyél ennyire kikészülve. Mitől van ez?
2018. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érettségi, családi gondok, magány... Amúgy tegnap is elszívtam egy szálat - sokkal erősebbet elvileg, mint az azelőtti 2, de alig használt valamit... Lehet inkább hagyni kéne. Semmiképp sem szoknék rá, mert irtó drága és a betegségek, amiket okoz, viszont így, ilyen kevés mennyiségben nincs értelme :-/
2018. márc. 25. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

"viszont így, ilyen kevés mennyiségben nincs értelme"

Na igen. Vagy csinálsz valamit rendesen, vagy sehogy! Én pl napi három doboznál tartottam, amikor 26 éve abbahagytam. :-))

2018. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Három doboz, és képes voltál letenni! Ez óriási teljesítmény! Annyi embert ismerek, akik folyton próbálkoznak, sikertelenül. Példát lehetne statuálni veled!
2018. márc. 25. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!