Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ecigibe tekerés vagy előre...

Ecigibe tekerés vagy előre gyártott porlasztó a jobb nekem?

Figyelt kérdés
Melyik jobb szerintetek és miért? Eddig joytech ego aiom volt de akarok egy nagyon jo dl-t. Sajnos elég szűkösek a kereteim úgyhogy nem nagyon akarok 1500fts porlasztokat halomszaamra rendelni... Szóval első kérdés, hogy ha teketem akkor kb mennyibe fpg kerülni? Íze, füstje melyiknek jobb? (Eddig egy vaporesso revenger kit en gomdolkodtam de ha úgy döntök, hogy tekerek akkor vaporesso revenger+griffin 25
2018. ápr. 6. 10:27
1 2
 1/17 anonim válasza:
Csá.Ha van rá időd és tudod is hogy hogyan kell tekerni akkor tekerd,így olcsóbban kijössz,füstje az jobb mint a porlasztónak,az íze különösen nem változik.Legalábbis én így vettem észre.Remélem tudtam segíteni :)
2018. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia! Igen köszi, ezek szerint jobb a gőz de az íz ugyan az tekerésnél. A kérdés másik fele az lennne, hogy milyen nehéz megtanulni rendesen tekerni. Olyan ember válaszát várom aki emlékszik még arra, hogy neki mennyire volt macerás ezt megtanulni, mennyi idő kell hozzá és mennyire nehéz úgy megtanulni, hogy ne follyon meg stb....
2018. ápr. 7. 13:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A tekerés olcsóbb, mint a gyári porlasztó. Egy tekerést megcsinálsz NAGYON maximum 50 forintból, míg a porlasztó 1000-1500. Ha jól tudom a revenger tankja az porlasztós és nem kapni hozzá rba deck-et. A griffin egy iszonyat jó tank, nagyon ajánlom. Olcsó, könnyű vattázni és az egyik legjobban adja vissza az ízeket.


A tekerésről pedig annyit, hogy tudsz venni sima huzalt, amit neked kell tekerni, vagy vehetsz előre tekert huzalokat. A sima huzal olyan 500 forint körül van (ez 5 méteres). Az előre tekert huzalok pedig olyan 1200-1500 forint körül van/10 darab. Én ebből is abból is szoktam venni. Sima huzalból SS és Ti-t (TC-zéshez). Előre tekertből pedig clapton, alien clapton és hive clapton-t (a claptonok kibírják olyan 2-3 hónapig).


Számomra a tekerést könnyebb volt megtanulni, mint a vattázást. Olyan 5-6 vattázást elrontottam, mire rájöttem, hogy hogyan is kell csinálni. A tekerés pedig már elsőre jó lett (mondjuk kissé furán állt, de működött). Youtube-on nagyon sok videó van fent, hogy hogyan kell tekerni és hogyan kell vattázni, szóval csak beírod az adott tank nevét és több száz videót fog kidobni róla.

2018. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy a felső írja.

Porlasztókból és tekerésekből is van 1000+1 féle.

Fontos, hogy milyen tankban van az a porlasztó, hány watton használják, hogyan szívják, stb.

Még fontosabb ez a tekeréseknél, mivel ott nem az van mint porlasztós tankoknál, hogy "tessék, van 3 féle porlasztó hozzá azt válaszd ki melyik kell neked bele".

Tekerős tanknál bármilyen tekerést beletehetsz, olyat is ami valójába nem éppen ahhoz való. Emiatt sokszor nem azt az élményt kapod, amire vágytál.


Ha van energiád ennek utánajárni, kitapasztalni a minként és hogyant, akkor a tekerés egy jobb befektetés... csak nem a griffin 25-el. :)

2018. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kicsit nehezen fejeztem ki magam, de ilyen válaszokat vártam, nagyon szépen köszönöm, mentek a zöldek ;)


Akkor az RTA tankokat olyan ellenálással tekerem ahogy én akarom, de a wattnak ehez mi köze? Úgy értem, hogy pl egy griffin 25t lehet 200 watton is használni? Én kb 80-110 watton használnám, természetesen dl. Miért nem a griffin 25 el? Mi baj van vele?

2018. ápr. 7. 15:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy te 80-100 watt közt cigizz, ahhoz 3 kritériumnak kell megfelelnie az adott rta-nak:

- nagy deck

- még nagyobb levegő beáramlás

- nagy lébeömlők


1, A nagy deck azért kell, hogy a tekerésed elférjen benne. Mivel a 80-100 watt vitán felül extrémnek minősül (én magam 60-80 közt szoktam, másokat sem látni 120-nál magasabban, az már értelmetlen) ehhez speciális tekerés kell bele, úgymond "fonott" tekerések. Név szerint Staple-, Fused-, Alien és stb claptonok. Ezek azért szükségesek, mivel több huzalból épül fel így sok esetben szélesek. Köztudott, hogy ha a huzal minél nagyobb felületen tudja hevíteni a nedves vattát az akkor jobban porlaszt, így több gőzt és ezzel együtt jobb ízt produkál. Viszont ehhez a sok huzalhoz kell a megfelelő magas watt szám, minél nagyobb annál több áramot vezetsz a tekerésbe így gyorsabban hevül. Hogy milyen tekeréshez mekkora watt kell az egyénenként változik, kinek hogy tetszik.


2, Mivel nagy wattot használunk, így kell hozzá megfelelő hideg levegő is amit beszíváskor hozunk be a képbe, mert ha nem lenne levegő akkor a huzal egy idő után kiszárítja a vattát, ami aztán megég. Nem beszélve arról hogy ilyenkor kellemetlen forró a gőz. A levegővel nem csak a tekercseket tartjuk normál hőfok közt, de a szánkba áramló gőzt is enyhítjük, így téve élvezhetővé a dolgot.


3, Viszont a 2 fent említett dolog nem ér semmit, ha nincs ahonnan a vatta liquidet tudjon felszívni. Hiába van über tekerésed és bármennyi levegőd, ha száraz a vatta. Ilyenkor jön képbe az, hogy honnan és miképp tudja szívni a vatta a levest. Ha kis lyukakon szívja akkor nem tud a vatta elég levest felszívni időben, így minden szívás egy tortúra, mert megég a vattád. Viszont ha nagy lyukak vannak és te oda kevés vattát raksz, akkor viszont szabadon beáramlik a leves és mindenhonnan elkezd folyni, nem egy szép dolog az se.


Na, ezek tekintetében a Griffin 25 megbukik minden ponton. A deckje kicsi, körülményes vattázni és személy szerint az íze sem valami jó. A Griffin 25 levegő szempontból olyan 40-60 (de az nagyon a max) watt közé lőném be, rég volt vele már dolgom.

2018. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm... Most sokat okosodtam... Akkor valai RTAt tudnátok ajánlani 80w környékére?
2018. ápr. 7. 16:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, de előtte még egy kérdés:

Miért szeretnél ilyen magason watton cigizni? Próbáltad másét?

Nem nagyon elterjedt az ilyen magas wattozás, legalábbis magyarországon. Plusz, 40 watt fölött én már elgondolkodnék egy 2 akkumlátoros mod vásárlásán, természetesen olyat, amiben cserélhetőek a cellák, azaz nem beépített akkus.

2018. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Vaporesso revenger mod-ot akartam. Haveromét kostoltam ő egy smok alient 80wn szív. És mi az h nem elterjedt? Lehet így van, de akit ismerek az mind 80w+ on szív... És ecigis csoportban is 80% 60w fölött szív észrevételeim szerint.... De lehet neked van igazad én még elég zöldfülü vagyok. Mondjuk igaz h a kb 20ws ego aiommal elvagyok ha szájból tüdőre szívom de inkább dl szívnám mert úgy nekem kényelmesebb😂😂
2018. ápr. 7. 17:17
 10/17 anonim ***** válasza:
Amikor én kezdtem el szívni 3 évvel ezelőtt, akkor pálcát törtek mindenki feje felett aki 20w fölé mert menni. :) Emiatt én a magyar csoportokat kerülöm, bár nem csak ez miatt. Én egy Geekvape Blitzen-t használok tanknak, drippernek meg egy Digiflavor Drop-ot. Magyarba nem hiszem, hogy találsz ilyet. Fasttech-ről szoktam ezeket rendelni, kínából. Meg igazándiból minden mást is, ami ecigi mert itthon minden marha drága.
2018. ápr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!