Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után lehet baj?

Mennyi idő után lehet baj?

Figyelt kérdés
Két hónapja dohányozni kezdtem, napi egy-két szálat szívok. Rendszeresen sportolok, de mostanában jóval fáradékonyabb lettem. Koncentrálni sem tudok rendesen, illetve a közérzetem sem a legjobb. Még fiatal vagyok, és tisztában vagyok vele hogy önpusztító folyamatot végzek, de nem bírom megállni. Persze könnyen előfordulhat, hogy ennek köze sincs a cigarettához, mivel emellett rendszeresen szedek nyugtatókat és alkoholt is viszonylag gyakran fogyasztok. Ebből az életmódból, illetve a cigarettázásból mennyi idő után lehet baj?

2018. ápr. 11. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő
2018. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több tényezőtől is függ, a génjeidtől kezdve az esetlegesen örökölt hajlamaidon át a szervezeted egyedi tűrőképességéig...

Ami teljesen biztos: a nyugtatókra nagyon hamar rá lehet szokni, és általában egyre nagyobb adag szükséges. Nem tudom, nálad indokolt-e egyáltalán orvosilag, vagy csak "kisírtad magadnak". De javaslom, hogy hagyd el, FOKOZATOSAN csökkentve a napi adagot. (Hirtelen is abba lehet hagyni, csak akkor jó eséllyel elvonási tüneteid lesznek pár napig. Ha pedig régóta szeded a nyugtatót, akkor az nagyon veszélyes is lehet.)

Alkohol: szintén el kellene hagyni, vagy legalábbis csökkenteni. Könnyű rászokni, és hosszabb távon iszonyatos egészségkárosodást tud okozni, a gyomorbajoktól kezdve a májproblémákig.

A cigi szintén hosszú távon okozhat bajt, bár inkább nagyobb mennyiségben; napi egy-két szál szerintem nem vészes.

Egyébként nem értem, hogy férnek meg ezek nálad a sportolással együtt...

2018. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel méreg, bármikor...

Van aki bírja 40 évet, van aki 1 szál után szétokádja magát mérgezéses tünetekkel és jóesetben soha többet nem gyújt rá.

2018. ápr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az említettek közül a dohányzást tartom legenyhébbnek. Mint írták fent a nyugtatók használata a rászokás veszélyét rejti. Az alkoholra is rá lehet kapni. Úgy kezdődik, hogy addig-addig emelgeted a poharat amikor egyszercsak már nem tudod letenni. A cigaretta is árt különösen ha edzés előtt szívod ne csodálkozz ha gyengébben teljesítesz. A nikotin érszűkítő, a sporthoz meg jó vérkeringésre van szükség.

Én kb. 50 éve cigizek (sosem szívtam sokat) sok mozgással járó munkám volt, nem sportoltam de móta öregszem tornászok.

Nem tudom mit sportolsz és milyen szinten, de a helyedben én a sportot választanám. Ami viszont a másik hárommal nem fér össze. Ha nem veszed komolyan később sirathatod az elcseszett életedet

2018. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!