Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő lesz átszokni sima...

Mennyi idő lesz átszokni sima cigiről e-cigire?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem meg életem első elektromos cigijét és eddig nagyon tetszik. Az esti 4-6 szál helyett csak 3-at szívtam, plusz ugye az e-cigit próbálgattam. Ami zavar, hogy még figyelnem kell arra és ki kell tapasztalnom, hogy mennyi füstöt szívjak be, ami ugye a ciginél automatikusan megy. A célom az lenne, h ne szívjak sima cigit mellette.

Nektek mennyi idő volt az átállás?


2018. ápr. 25. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére azonnal átálltam.

Megjött az e-cigi, beüzemeltem, és azóta 1 normált se szívtam el.

Rá 1 hétre amúgy nagyon nagy vágyat éreztem, hogy rágyújtsak, meg is tettem, de 2 slukk után eldobtam, mert elviselhetetlenül rossz íze volt. :D

Előtte 9 évig dohányoztam.

2018. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apámnak is vettem egy drágább e-cigit, mert már kihat az egészségére úgy 40 év dohányzás után... Napi 1-másfél dobozzal szívott. Azonnal letette a rendes cigit amikor megkapta ezt, és úgy 2 napig használta is. Majd rágyújtott mert megkívánta... Utána rászóltam és 2 hétig kibírta, de utána megint titokban vette a cigit és szivogatta reggelenként meg esténként. Amióta erre is rájöttem, teljesen visszaállt a rendesre.

Szerintem a vágyaidat nem elégíti ki teljesen az e-cigi, szóval nagy akarat erő kell hozzá. Vagy leszoksz, vagy nem.

2018. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó egyszerre a kettő. Én is "direktben" váltottam: egyik éjjel elszívtam a maradék pár szál rendes cigit az utolsó dobozból, és másnaptól kizárólag e-cigi. Három hónapig csak azt használtam, és egyáltalán nem hiányzott a másik. Csak aztán jött egy nagyon stresszes időszak, amikor visszaszoktam. :(

Próbáltam "vegyesen" egy ideig, de úgy nem volt jó. Most megint szeretnék csak e-cigit használni.

2018. ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ma egy hete kaptam meg az e-cigimet. Másnap már összesen csak két szál sima cigit szívtam, aztán következő nap is csak ennyit, utána meg már csak egyet, a reggeli legelsőt. Ha jól számolom, ma volt a harmadik (vagy negyedik olyan nap, hogy egyáltalán nem gyújtottam rá, csak az e-cigit szívtam, és nem is hiányzik a hagyományos cigi.


Nekem mondjuk annyi előnyöm van, hogy egy jó öt éve már volt e-cigim, és pár hónapig azt szívtam, szóval már tudtam, mire számítsak, de azért az akkori (teljesen cigi méretű) e-cigim köszönőviszonyban sincs a most kaphatóakkal, még az egyszerűbb és olcsóbb változatokkal sem.

2018. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy 16 évig dohányoztam előtte (leszámítva a két terhességemet + egy év szoptatás), szóval az analóg cigi eléggé hozzám volt már nőve, de így sem okoz gondot az átállás. Pár nap alatt meg lehet szokni, hogy "ez van cigi helyett", nem gond, ha néha-néha rágyújtasz, de egy rövid idő után már nem fog hiányozni, nem fogod élvezni az ízét a hagyományosnak.
2018. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Én egyből átáltam.Nekem a célom h e cigit is elhagyjam. Hétfőn jött meg az e cigim,beüzemeltem beleöntöttem a liquidet és 1x probáltam mellette simával rágyujtani,de hiba volt nem esett jól a sima cigi.Azóta nem szivtam csak az e cigit. Igaz én nem vagyok lánycdohányos. Illetve 0mg-osat szivok
2018. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Párom egyik napról a másikra átállt.Már úgy másfél éve nem gyújtott rá.

De ez amúgy folyton a szájában van, szerintem többet sziv ebböl mint a sima cigiből.

2018. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!