Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak a rossz hőeloszlás lehet...

Csak a rossz hőeloszlás lehet a gond? (Vízipipa)

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy Mustafa vízipipát (30), jó minőségű Shisharoma kaviccsal, valamint szintén jó minőségű Al-fhaker dohánnyal.


A kavicshoz vásároltam phunnel kerámiát (egy gumis borítású üveg kerámia), hogy a melasz ne folyjon le benne.


Kezdésnek óngyulladó szeneket vásároltam, valamint erős páncélfóliát hozzá, melyre a bemutató videóknak megfelelően, sok, apró lyukat szúrtam.


A tartályt minden alkalommal körülbelül 2/3-ig töltöttem, (a fém cső kényelmesen pár centi mélyen beleér).


A probléma:


Röviden: nincs füst/gőz


Kifejtve: 4-5 alkalommal próbáltam sikerre bírni a folyamatot, de eddig eredménytelenül. A pipa maga jól funkciónál, nem lyukas a cső, nincs eltömődve, az illesztéseknél a gumigyűrűknek köszönhetően mindenhol jól zár a szerkezet. Megtöltöm a fent leírt módon a víztartályt, a kerámiába elhelyezem a dohányt/követ (a kerámia pereme alá kb 5mm-ig töltöm). Ráfeszítem a páncélfóliát, majd telelyuggatom (phunnel-nél középen lyuk nélkűl hagyom). Ráhelyezek 1/2/3 öngyulladós szenet, amit előtte már beizzítottam. (3db-al pontosan ugyan annyira nincs gőze/füstje, mint 1db-al.) Pár percet várok, szívom gyengén... szívom erősen... belefújok óvatosan... semmi sem segít.


Nade! Egyszer, próba kedvéért egy nagy alumínium (henger alakú) dobozt ráhelyeztem az építmény tétjére, és közel 2 percig mintha füst jellegű dolgok jöttek volna a csőből. (Ez hamar abbamaradt.)


Szerintetek, a gondomat egy egyszerű hőtartó sapka megoldaná?


Azért kételkedek benne, mert haverokkal már számtalan alkalommal voltuk szabadban VP-zni, és soha egy pillanatig nem került elő hőtartó sapka, mégis tökéletesen működött minden. Hogy lehet ez?


Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is, csodás napot nektek!



2018. ápr. 29. 02:06
 1/8 anonim válasza:

Szia! (Ha még mindig aktuális) Az lesz a baj hogy öngyulladós szenet használsz. Én amikor vettem a pipám járt hozzá öngyulladós szén de vettem hozzá rendes kókuszszenet. Legelőször öngyulladós szénnel próbáltuk de egyszerűen nem akart beindulni. Vegyél valami minőségi szenet abból egy 2 vagy 3 darabot 3-at csak akkor ha végképp nem indul be. Plusz ajánlok csinálni egy ilyen kis házi készítésű hősapkát (Sörösdobozból ha ügyes vagy tudsz csinálni olyat amit széncsipesszel meg tudsz fogni. De ha már rendelsz szenet akkor hősapkát is vegyél.


Néhány link


Szenek: 3 márkát ajánlok személyesen. A Cocobrico és a Tom Cococha szenek olcsóbbak de rosszabb minőségűek (A cocobrico jobb személyes véleményem ) a Blackcocos pedig drága de jobb minőségű szerintem a cocobrico éri meg a legjobban.


Tom Cococha: [link]


Cocobrico: [link]


Blackcocos: [link]


Hősapit meg gondolom találsz :D De azé csak linkelek naa


[link]


De így utólag lehet a hősapi túl nagy lesz a pipádra úgyhogy lehet a homemade megoldás lesz megfelelő.


Remélem segítettem! :)

2018. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Segítettél igen, és nagyon köszönöm! :) Úgy teszek, ahogy írtad! Bízom benne, hogy sikerrel fogok járni.


Ment a pacsi!

2018. máj. 24. 00:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyi kérdésem lenne még, hogy mint ahogy írtam is, vásároltam egy szilikon kerámiát, ami elég széles, kb 8 centi ármérőjű, érdemes lenne az óriás sapkát venni, vagy az normális ha kivan centizve és elegendő a 9,5 cm átmérőjű sapka is. Szóval probléma-e, ha nagyobb a sapka mint ami szükséges?
2018. máj. 24. 00:58
 4/8 anonim válasza:

Szerintem elég ha kivan centizve. Amúgy milyen kerámiát vettél? Amy szilikon?


( [link]

2018. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Amúgy annyit elfelejtettem hogy a kókuszszenet ugye gáztűzelyen könnyű begyújtani de ha főzőlapotok van akkor sem kell elszomorodni


https://www.youtube.com/watch?v=mtA86EgsDWs


Itt egy tutorial ami alapján elektromos főzőlapon is be tudod gyújtani de ha sajnálod a főzőlapot ruházz be egy ilyesmi villanyrezsóba


[link]


nincs értelme konkrét szénizzítót venni mert ugyan ilyen rezsót vettem azzal a különbséggel hogy rá volt írva hogy Hookah Flame és márik 8000 forint :/


Bő füstöt!

Laci

2018. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ilyet vettem:


[link]


Gáztűzhely van, úgyhogy azzal nincs gond. :)

2018. máj. 24. 17:44
 7/8 anonim válasza:
Okés! Jónak tűnik! Akkor sok szerencsét ha van kérdésed írj rám privátba vagy nézd PODIvlog videóit sokat segítenek! :)
2018. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, nagyon köszi! Podival volt szerencsém, és messengeren segített egy keveset, úgyhogy most már minden forrásom megvan ahhoz, hogy tökéletesen üzemeljen.
2018. máj. 25. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!