Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás a világ legbutább...

A dohányzás a világ legbutább függősége, szerintetek is?

Figyelt kérdés
Én nem dohányzom, utálom, szerintem semmi értelme, büdös, káros, drága, nem szeretek függni dolgoktól. Igen, tudom..azért szívják mert NYUGTAT, hát ez akkora hülyeség..azért érzik a nyugtató hatást a dohányosok, mert miután elszívták a cigit, elmúlik a nikotin iránti hiányérzet. Nyilván, mikor még nem vagy rászokva a cigire, nem érzed ezt..nem fura? :D Az összes dohányos akit ismerek azt mondta, hogy bár ne szokott volna rá, és nem cigizne. Hát igen..mégis mi értelme? Nem beszélve a káros hatásairól, a szagáról, stb., sajnos én olyan családban nőttem fel ahol minden családtag cigizik, egy-két kivétellel. A szüleimet sose érdekelte hogy az én egészségemet károsítják a cigifüsttel, csak szívták, rám fújták..sajnos a testvérem is cigizik. De az én személyes problémámtól eltekintve, mégis mi vesz rá valakit arra hogy rászokjon a cigire? Miért jó neki? Még azt is elfogadom hogy régen más volt, más generációk..de manapság?
2018. máj. 13. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Elmondtad bánatod, köszönjük. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
2018. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Na az nem szép , hogy nem figyeltek rád ... Azt sem szeretem amikor mondjuk tömegben cigiznek mert tisztelni kell a másikat

Én mondjuk nagyon szerettem cigizni kb úgy 5 éves lehettem amikor kitaláltam , hogy ha felnőtt leszek cigizni fogok valamiért nagyon tetszett.

Leszoktam mert babát szeretnénk mert azt elítélem ha kismama dohányzik arra nincs mentség sőt szeptemberben szoktam le és vártunk 3 hónapot a férjemmel és csak utána kezdtünk el dolgozni a babán ...

Szóval igen a cigi nem jó nem egészséges de valamiért én szeretem ahogy ég az ízét ha lesz babám és már nem szoptatom szerintem ismét fogok cigizni...

De akkor mondjuk miért jó a csoki a süti meg az alkohol mindenkinek van valami amitől függ illat íz szokás emberek események bármi ...

Nem kell mindent érteni :)

2018. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Mi vesz rá? Az, hogy menő! Nem viccelek, bármelyik barátomról elmondható, hogy azért kezdett el szívni, mert menő volt 14 évesen. Ezen lehet nevetni, de téged is jó érzéssel tölt el amikor tudod, hogy jól nézel ki/menő vagy, nem? Most már függőséggé nőtte ki magát, de eleinte csak azért csinálták mert együtt voltak benne a "rosszban" és ebben van valami izgi, kívánatos. Az, hogy megnyugtat nem hülyeség. A kávé is megnyugtat, a cigi is, ha már szívtál valaha tudod, hogy kicsit relaxál. Ez persze hülyeség, mert cigi nélkül is tökéletesen nyugodt tud lenni az ember. Szerintem egyre kevesebben fognak dohányozni. Nem a káros hatások miatt, hanem az egekbe pumpált árak miatt.
2018. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Havonta egy-két ilyen " megmondóember " szokott lenni.


Miért teszik? Mert jól esik és ennyi. Ezen a vonalon haladva nagyon sok minden be lehetne tiltani, mert sok olyan dolog van amit élveznek az emberek de így vagy úgy káros.

2018. máj. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nagyon megmondtad a tutit tizenévesen báttya. Én cigiztem az egyetem alatt, meg gimi utolsó évében, mert jó volt kimenni szünetben beszélgetni. Sose éreztem nyugtató hatást tőle, mondjuk hétvégén nem is szívtam egyedül, otthon magamban. Vége lett az egyetemnek leraktam, meg átlagban 10ből 8 ismerősöm is.
2018. máj. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!