Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az apámat, hogyan vegyem rá,...

Az apámat, hogyan vegyem rá, hogy egészségesen éljen?

Figyelt kérdés

hogyan tudnám? 56 éves. meg vagy 30 éve cigizik elég keményen. És elég rosszul táplálkozik úgy értem elég egészségtelenűl(szalonna, cukros dolgok, lisztes, minden, ami szinte egészségtelen). beteges is ráadásul magasvérnyomás, cukorbetegség, ,amit mondtam,hogy a rossz ételek miatt van, meg életmódtól, de sajnos nem lehet róla leszoktatni. Főleg a cigiről. mostanság elég sok baja van az izületeivel, meg hirtelen rosszul szokott lenni. Amiben ez az életmód közrejátszik.


Egyébként nem dolgozik. Hanem sokat pihen, meg a gyógyszereken él. Hogyan lehetne a mozgásra meg az egészségesebb életmódra ösztönözni, egyébként a sétálás is nehezen megy neki, kb. 100 méter gyaloglás után kifullad. Csak félek így nem fog már sokáig élni, de ha mégis lenne rá valamilyen mód. Szerintetek?



2018. máj. 14. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, más embert ilyesmire nem veszel rá :(

Beszélhetsz vele, hátha őt is érdekli a dolog s egy apró lökés kell neki... De nagyon rosszak az esélyeid, sajna. Cukorbetegség, elhízottság, dohányzás, nálunk ez van a családban, de nem látok esélyt. Mondtam pár dolgot, viszek jobbféle ételeket, ha megyek, de ennyi. A változtatást csak az orvos tudta elérni, ő is korlátozottan. Ez a rokon még könyveknek is jobban hitt, mint nekem (a könyvet cukorbetegeknek írták s arról szólt, hogy sok-sok szénhidrátot kell enni, kevés zsír mellett. s kiadták meg minden, ijesztő). Szerencsére az orvosnak jobban, így nem tolja a cukrot annyira, mint rég.

Amennyit tudok az emberekről, tipikusan ilyenek. Nem hatsz rájuk. Azért én is megpróbálnám, hátha belegondol, hogy nem éli meg az unokákkal játszást meg ilyesmik, ez sokaknak motiváció, de belülről kell jönnie az akarásnak, a többi ember csak segíthet ezen egy parányit.

2018. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen sajnos. Én is ezen gondolkodtam,hogy a jobb életmódra ösztönzés felesleges. Valahogy mentálisan kell egy parázsnyit ha lehet segíteni. Aztán hátha belegondol,hogy még akarná e látni az unokáit....
2018. máj. 14. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem dolgozik. Hanem sokat pihen, meg a gyógyszereken él."

Ha nem dolgozik miből veszi a cigarettát?

Hasznos tagja a társadalomnak az ilyen.

2018. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!