Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Enyhe gyomornyálkahártya...

Enyhe gyomornyálkahártya gyulladás esetén meddig szól a nikotin tilalom?

Figyelt kérdés

Gyomortükrözés során az orvosom enyhe nyálkahártya gyulladást fedezett fel. 1 hónapig kell szednem rá napi 1 20mg-os emozul tablettát. Igazából semmilyen gyomortáji problémám nem volt hosszútávon, puffadás miatt mentem orvoshoz.

Ezen kívül szerepel a lapomon, hogy gastrooesophagealis reflux oesophagitis nélkül. Ez mit jelent?

Azért nem kérdeztem meg a dokitól, mert a tükrözés után enyhe sokkot kaptam és őszintén szólva észre sem vettem, hogy az ambuláns lap kétoldalú.

Június elején kell visszamennem a szövettan miatt.



2018. máj. 21. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Háziorvosodat kérdezd meg.
2018. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az én szakterületem, ezért nem akarok hülyeséget mondani (sőt, tartom magam ahhoz hogy ne gyakorin kérdezz ilyeneket, hanem olyanoktól akik tényleg értenek hozzá!).


"gastrooesophagealis reflux oesophagitis nélkül."


A reflux az egy gyakori betegség, az a lényege hogy a nyelőcső és gyomor közötti záróizom nem zár rendesen, ezért a gyomorsav visszamegy a nyelőcsőbe. (Ez az az érzés, amikor "éget a hasad", főleg fekvés közben).

Oesophagitis nyelőcsőgyulladást jelent, tehát hogy a gyomorsav nem marta annyira a nyelőcsövedet hogy begyulladjon.

2018. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Természetesen megfogom kérdezni a dokit is, de egy héten 2x rendel, és hetedikére van időpontom, gondoltam addig rákérdezek itt, hátha van olyan aki szintén ezzel lett diagnosztizálva vagy volt már begyulladva a nyálkahártyája és dohányzik.

2018. máj. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!