Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Pár kérdés az e-cigiről?

Pár kérdés az e-cigiről?

Figyelt kérdés

A nikotinmentes is okozhat függőséget? Illetve azt is csak 18 éves kortól lehet kapni?

Mennyire káros?

Hány éves kortól engednéd a gyerekednek?



2018. júl. 8. 21:23
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Évek óta e-cigizek, de sosem engedném a gyerekemnek.

A függőség az egy olyan dolog, hogy lehet pszichikai is, lehet nikotinra is. A 0-ással ugyan nikotinfüggő nem lesz, de maga a használata, ha megszokja, akkor az is függőség, nem fogja tudni letenni, és előbb-utóbb úgyis nikotinosat fog venni.

A szabály az, hogy ha 0-ás, akkor is csak dohányboltban lehet kapni, viszont oda 18 év alatt nem mehet be, max. megrendeli neten.

Minden káros, ami pluszban mesterségesen jut be a tüdőbe. Lehet allaergiás is az összetevőkre.

2018. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is 18 éves korom előtt vettem neten szóval ez még akkora nehézséget se okoz mint a rendes cigi! Egyik barátnőmnek a kis öccse 13 évesen rendelt, de meglátták a szülei és elvették! Függőséget okozhat de én azóta csak nagyon ritkán gyújtok rá szóval egy nem erős dohányoskak pótolhatja a cigit!
2018. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

üdv

Csak a nikotin okoz az e-cigiben függőséget.

maga a mozdulat sor nem anyira.

a társaság akikkel vagyunk közben, ott is a (jutalmazási érzés) miatt alakulhat ki függőség. ha el marad a társaság, elmaradhat a jutalom is az agynak.

gyerek függő, meg család függő , azt szokták mondani, ha a szülő dohányos, nagy eséllyel a gyermek is azzá válik.

2018. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!