Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rossz ember vagyok, mert ki...

Rossz ember vagyok, mert ki szeretném próbálni a cigizést?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok vágyat érzek arra, hogy kipróbáljam a cigit. Tudom, hogy rászokni rossz lehet, de havonta 1-2 szál szerintem nem okoz akkora bajt. Kíváncsi vagyok az ízére, az érzésre, amikor szívom.


17/L



2018. júl. 15. 17:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz.


Próbálok valami hasonlatot találni, hogy lásd mi a baj. Csak nehéz, mert annyira még nincs sok tapasztalatod. Talán mondjuk a játékhoz hasonlítható. Biztos látsz fiúkat, akik az egész szabadidejüket beletolják játékokba. És semmi rosszat nem csinálnak. Sőt élvezik. De mégis, ha kicsit távolabbról nézel rá az életükre, akkor valahogy van valami nem szép ebben.


Ez a baj a cigivel is. Nem fogsz csinálni semmi rosszat, mégis lassan az életedet olyanná formálja, amit nem annyira szép.


A ciginél a társas jellege a legveszélyesebb szerintem. Ha emberek rágyújtanak együtt, akkor lehet beszélgetni, az egy együtt töltött idő. Pl munahelyeken van ez nagyon. A cigisek együtt kimennek és lazítanak. És erre nagyon rálehet akadni.


Szerintem a legveszélyesebb nálad is az, hogy ismerőseid cigiznek és ezért téged is behúznak ezeke a szituációk. Vagy épp mert te rágyújtasz ők is.



Szerintem azt vizsgáld meg mi érdekel mi vonz itt. Tényleg csak az íze, meg a tapasztalat maga, hogy milyen. Vagy ez a társas dolgok, ez az imázs, amivel együtt jár.

2018. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki akarod próbálni nem baj, de vagy rászoksz, vagy nem. Szerintem nagyon nagyon kevés olyan ember van, aki meg tudja állni, hogy havi 1-2 szálat szívjon. 14 évesen kezdtem cigizni, először nagyon keveset, évekig magam is azzal hitegettem, hogy bármikor abba tudom hagyni. Hazugság volt...
2018. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy szál az semmi. Nem valami nagy szám, de nem rossz, meg a haverokkal jó időtöltés. Nem, havi 1-2 szál nem okoz semmi bajt. Sőt, talán a havi 4 szál is belefér, az pont heti egy, mi az neked, jól indul a hétfő. De azért a pénteki buliban is csak elszívnál egyet, heti egyről heti kettő, á, ez semmi, más napi dobozzal szív, ehhez képest a te heti 3-4 szálad nem is számít cigizésnek. Múltkor beszéltél azzal a gyerekkel is, aki napi teljes 2 dobozzal szívott, amikor megtudta, hogy te naponta csak egyet szoktál, nem tudta, hogy bírod. De ezt mostmár nagyon jól tartod, reggel egyet a buszmegállóig, egyet napközben szünetben, egyet meg hazafele, és tudod, hogy bármikor le tudnád amúgy rakni, dehát ennyi még nem árt, tehát nem kell, ennyi belefér. Egyetem alatt azért már stresszesebb az élet, szünetekben extra 1-2 szál úgy elmegyeget, vizsgaidőszakban még plusz 1-2, dehát ez még mindig semmi, napi 6-8 szál...


Így működik.


Inkább ne.

2018. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem ilyet anno.. Tudod mikor lesz "kisebb buli"? Ha 18 leszel és elköltözöl és akkor veszel amikor akarsz, akkor szívod amikor akarod. Tudod, tiltott gyümölcs :)

Egyébként kipróbálni miért ne lehetne, anyum épp a napokban 47 éves fejjel szívta el az első szál cigijét, hogy kipróbálni (vagyis igazából csak pár slukkot, annyira nem ízlett neki). Csak arra figyelj, hogy ne csússz bele szépen fokozatosan azzal, hogy csak havi 1 szál, csak buliban pár, csak hetente pár, két hétre egy doboz, 1 hétre egy doboz, aztán hopp rászoktál..

2018. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

#3, nagyon egyre gondoltunk :D

(#4 vagyok)

2018. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ettől. De ha egy szál elszívása után rágyújtasz még egyre, akkor buta vagy!
2018. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog a kíváncsiság.Elmesélem neked a saját történetemet,hátha érdekel.


Ugyanígy kezdtem a cigizést mint te. Ez a havi 1-2 szál dolog nekem fél évig ment. Most úgy néz ki a dolog,hogy 7 éve elég erős dohányos vagyok és eddig sikertelenül próbáltam többször is leszokni.


A cigivel az a baj,hogy ha valaki elkezdi,akkor az a havi 1-2 szál semmit nem nyújt,nem élvezetes. A baj akkor kezdődik,mikor már elkezded élvezni,mert akkor már tudhatod,hogy rászoktál. Annak idején a rutinos bagósok figyelmeztettek engem is,hogy ha lehet ki se próbáljam,vagy ha már kipróbáltam egyszer hagyjam abba amíg nem késő. Én akkor nem hittem el senkinek, aki azt mondta én sem leszek kivétel,úgy járok ahogy ők és nagyon nehéz a leszokás. Sajnos igazuk volt,hallgatnom kellett volna rájuk. Már nagyon megbántam,hogy rászoktam a cigire.


Nem mondom,hogy biztosan veled is ez fog történni,de nagyon könnyű átlépni a rászokás határát. Remélem tanulságos számodra amit leírtam.

2018. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszokat! Írjatok privátot, szívesen beszélgetnék erről aki akar.:)
2018. júl. 15. 19:49
 9/24 anonim ***** válasza:

16 évesen én is úgy gondolkodtam, mint te: kipróbálom, elszívok naponta 1-2 szálat, aztán majd pár év múlva abbahagyom. A napi 1-2 szálból szép lassan napi 1-2 doboz lett, és az a baj, hogy már abba se akarom hagyni, szeretek cigizni, pedig tudom, hogy nem kéne... :(


Azt mondanám mai fejjel, hogy szerintem ne kezdd el, mert így fogsz járni, de az a helyzet hogy tudom mit érzel, nekem is hiába mondta anyukám, hogy ne cigizzek, cigizni akartam... És cigiztem, és cigizek ma is, 10 év után is. Inkább azt mondom, hogy gyújts rá nyugodtan, csak készülj rá fel, hogy nem fogsz tudni megszabadulni tőle.

2018. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát ha így állsz hozzá, akkor rá fogsz szokni. Bár persze egyénenként függ, én pl. csak kocadohányos vagyok, és eddig meg tudtam, és remélem fogom is tudni, hogy csak a bulik alkalmával cigizzek. De nem mindenkinél van így, van aki napi szintre rászokik hamar.
2018. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!