Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egy slukkot szívok el,...

Kpopfreeak kérdése:

Ha egy slukkot szívok el, akkor rászokhatok a cigire?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a témában. Lehetőleg normális válaszokat adjatok. Szeretném kipróbálni, de nem szeretnék rászokni.

16/L


2018. aug. 7. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egytől elvileg nem.
2018. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoksz rá a cigire, ha rendszeresen szívod.
2018. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem fogsz ràszokni, nekem évente becsúszik egy !ismétlem egyetlen egy darab szàl! de még nem szoktam rà, ne félj, de ne csinàlj belőle rendszert mert tényleg igen könnyű ràszokni.
2018. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
*annyival kiegészíteném, hogy tényleg egy slukk legyen az az egy slukk. Mert az egyik követi a màsikat és így tud kialakulni a függőség.
2018. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És egy száltól nem birok rászokni, ugye?

XD

2018. aug. 7. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Régi urban legend az, hogy egyik szál majd követi a másikat, anno tinédzserként minket is ezzel riogattak azok a felnőttek, akik életükben nem gyújtottak rá. Holott az első sokk a legtöbbünknek nem volt egy nagy élmény. Valójában idő kell a függőség kialakulásához, egyrészt fizikai oldalról, másrészt lelki oldalról is, ahogy magát a dohányzást később egyre több pozitív élménnyel kapcsolod össze, és apránként automatikussá válnak ezek a társitások.

Ettől még jól teszed, hogy nem akarsz rászokni, nem olyan jó később lejönni róla, üdv: egy volt bagós. :D

2018. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem riogatás az egy szál követi a másikat, ez sajnos tényleg így van :D kivéve annál aki ugye le tud állni egynél, de aki hajlamosabb rá az sajnos belemegy, végignéztem ahogy az ismerőseim mint rászoknak


Ha a kérdezőnek van annyi akaratereje hogy tényleg csak egy szálat fog elszívni és nem megy bele újra és újra akkor elég kicsi az esélye bizony hogy rászokjon

2018. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7-es, ebben az esetben két dolog történhetett. Vagy valamit belekevertek a haverjaid cigijébe :D, vagy ők is fokozatosan szoktak rá, csak te kívülről nézve ezt máshogy élted meg. Na mindegy, nem szeretnék parttalan vitába belemenni, de egy száltól még SENKI nem vált függővé a történelem folyamán.
2018. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én erős dohányos vagyok...kezdődött anno 14 évesen haverokkal kipróbáltuk elszívtunk 1-1 száll cigit, mert felnőttes :-)....utána vagy 2 évig semmi....majd osztálykirándulásokon héba-hóba suliba rágyújtottam....jött a téli szünet nem vettem cigit na meg itthon nem mertem nehogy szüleim rájöjjenek simán elvoltam.....aztán tavasz környékén ismét cigizgettünk szünetekben de pl hétvégén nem gyújtottam rá......utána kezdtem venni cigit magamnak eleinte 1 hétig kitartott egy doboz ami nagy dolog :-) és majd olyan fél év után kezdtem el minden nap dohányozni, mert eldöntöttem dohányos ember akarok lenni, mert szeretem a cigit anyuék is megtudták már titkolózni se kellett és onnantól mindennap dohányoztam. Ennek közel 25 éve :-)


Azóta se akartam leszokni és nem is akarok soha!


Szóval megfigyelheted, hogy egy hosszú folyamat eredménye a rászokás.....nem úgy működik, hogy elszívok mondjuk 2 nap 2 cigit harmadnaptól pedig dohányosként ébredek :-)

2018. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem azt mondom hogy egy szálltól lettek függők, hanem hogy nem tudtak vele leállni :D ne értsd félre!

Csak ugye először egy szál, aztán megint egy szál és megint...aztán már kész is, ezért mondom ha le tud állni egy után, vagy évi egy után ott nem lesz baj ezzel

2018. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!