Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy leszokott dohányosnak...

Egy leszokott dohányosnak mivel jobb az élete?

Figyelt kérdés
Pénzt ne írjátok!

2018. aug. 19. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
72 éves vagyok, ebből 54 évig erős dohányos voltam, 2 éve hagytam abba, és semmivel sem lett jobb az életem. Mondjuk rosszabb se, és manapság már ez is eredmény!
2018. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Betegségek kisebb kockázata. Büdösség elmúlása. Többé nem vagy függő. A cigizés összesítve rengeteg időt vesz el. Nem fulladnak meg a körülötted lévő emberek. Nem szennyezed tovább a környezeted. Lakástűz kisebb esélye. Rengeteg megmaradt pénz.
2018. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
33 vagyok, 14 éves koromtól cigiztem 15 éven át, mióta letettem jobban érzem az ízeket, nem köhögök, sokkal jobb a közérzetem. Igaz feljött kb 10 kiló, de mivel sportolók ezért nagy része átalakult izommá. Életem legjobb döntése volt leszokni a cigiről.
2018. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Legfeljebb annyi, hogy ha van hajlamod szív és érrendszeri betegségre, megrlőzted a folyamat felgyorsulását.
2018. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem kerülik az emberek, nem néznek rá szánakozva és undorral egyszerre, vagyis fényévekkel javul a társasági élete.
2018. aug. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem leszel undorító szagú, nem függsz mostmár semmitől. Kisebb eséllyel leszel rákos
2018. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
:D A sok bagós pontozgat
2018. aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De így a mindennapokban észre lehet venni valami nagyobb változást? Ugyan olyan a kedve a leszokott dohányosnak? Nem jobb semmivel? Nem kezd el csaokodni minden apró hülyeségért?
2018. aug. 19. 11:59
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

"De így a mindennapokban észre lehet venni valami nagyobb változást?"


Attól függ, mennyi ideig dohányzott az illető. Ha évekig, akkor már valószínűleg rendszeresen köhögött; ez eleinte csak ilyen torokkaparással kezdődik, ami miatt csak köszörüli az ember a torkát, vagy köhintget egyet-kettőt; aztán jön a száraz köhögés időszaka, amit nemsoká a hurutos követ, eleinte csak reggel, később már egész nap. Ez a köpetürítéses köhögés kb. 10-20 év alatt alakul ki, egyéni érzékenységtől meg dohányzási szokásoktól függően. (Persze aki nagyon-nagyon keveset dohányzik, annak még több idő.)


Szóval leszokás után ezek mind elmúlnak állapottól függően viszonylag rövid időn belül, ez nagyon is észrevehető változás, ha már nem csak a torokköszörülős szinten van valaki.


A tüdő tisztulásával folyamatosan nő a teljesítőképessége is, így a fizikai megterhelések is könnyebbek. Én pl. örömmel konstatáltam pár hét után, hogy jobban futok, hosszabb távok sem olyan megerőltetőek, és nem kapkodom a levegőt utána. (Nem sport, csak a buszhoz sprinteltem néha párszáz métert. :D)


Sokan mondják az ízérzékelés és a szaglás javulását is.


"Ugyan olyan a kedve a leszokott dohányosnak?"


Változó. Van, akinek ugyanolyan, másoknak jobb, megint másoknak rosszabb. Ezt nagyban meghatározza, hogy mi volt a motivációja a leszokásra, milyen elvonási tünetek jelentkeznek, hogyan bírja ezeket stb. De ahogy telnek a napok, egyre jobb lesz.


"Nem kezd el csaokodni minden apró hülyeségért?"


Ez sem egységes. Vannak, akik idegesebbek lesznek az első időszakban, ez az egyik lehetséges elvonási tünet. Tudatosan rákészülve túl lehet élni ezt is, sőt, csökkenteni lehet az erősségét.

Én többször próbálkoztam már, és volt, hogy sík ideg voltam, máskor meg teljesen nyugodt.

2018. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Amíg leszokóban van, addig lehet ingerlékenyebb, de egy idő után egyáltalán nem hiányzik neki, és mivel jobban érzi az ízeket, többet tud sportolni, mert nem fullad ki, stb., sokkal jobb is lesz a kedve.
2018. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!