Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Dohányzás

A kérdés

Nikotin tapasszal cigizni?

Én hülye a tapasszal úgy voltam szart se ér ezért szívtam rá pár órával egy szálat, de rosszul lettem tőle, majdnem hánytam. Most egy kicsit megundorodtam a cigitől. Azt mondják a tapasz igazából semmit se ér, de ezekszerint mégis?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cigaretta, cigizés, nikotintapasz

aug. 20. 23:53  Privát üzenet  

A válaszok
nikotinmérgezést kaptál, a tapasz mégiscsak működik, ahogy te is tapasztalhattad

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 21. 00:43 Privát üzenet

Mégis. Hiszen folyamatosan adagolja a nikotint, ami a bőrön keresztül felszívódik.

Akiknek nem válik be a tapasz, mint pl. nekem sem, az nem azért, mert rossz lenne, hanem mert egyrészt ez folyamatosan megy, így a vérben a nikotinszint egyenletes, szemben a cigizéskori hullámzással (hirtelen megemelkedik, majd kb. negyed óra múlva elkezd csökkenni). Másrészt meg ugye nincs a szokásos mozdulatsor, meg nincs három-öt-akárhány perces "légzőgyakorlat" (beszív, kifúj).

Nem részletezem tovább, a lényeg, hogy azért lettél rosszul, mert a folyamatos felszívódás, stabil nikotinszint mellett vittél még be pluszot. Ez kb. olyan, mintha egyfolytában elszívnál 4-5 cigit, akkor is rosszul lennél.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 21. 00:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

# 3/3Időpont aug. 21. 09:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen érzés először cigizni?
Van itt olyan aki 18 év alatt kezdett el cigizni? És ha igen, hogy szokott rá, vagy honnan kapott cigit?
Hogy kell tulajdonképpen a cigizni?
Mit tegyek higy ne gyujtsak ra? Elottem van a cigi mivel batyam es apukam is szivja. Nem akarok cigizni nagyon nehez kibirni higy elottem van
Van itt olyan ember, aki elhatározta kiskorában, hogy ő soha nem fog cigizni, aztán mégis kipróbálta?
Ha focizok és szeretnék cigizni, az e cigi károsítja a teljesítményem?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Dohányzás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!