Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Dohányzás

A kérdés

Sajnos nagyon sok cigit szívok/szívtam. Kb. Másfél doboz töltött egy nap. Vettem egy elektromos cigit, ami nikotinos,6mgos. Ez igaz?

Így ezzel napi 4-5 szálra tudtam csökkenteni, aminek örültem is mindaddig, míg nem mondták, hogy ha nikotinos az e Cigi, akkor ugyan md1 ha rendes cigit szivok. Ez igaz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cigaretta, e-cigaretta, nikotin

aug. 22. 12:03  Privát üzenet  

A válaszok
Pontos adatokat nem tudok, de azt igen, hogy az e-cigi még károsabb, mint az igazi. Én a helyedben (meg a saját helyemben is ezt csináltam) átváltanék a töltött cigiről valami gyengébb (fehér, sárga) cigire, és azt is limitálnám, hogy mondjuk max napi 6-8 szál.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont aug. 22. 12:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hűha:/ akkor mostmár nem tudom..eddig örültem, hogy milyen ügyes vagyok :D

Köszi hogy írtál

# 2/7Időpont aug. 22. 12:17 Privát üzenet

Olvasd el Allen Carr könyvét, nekem és még sok ismerősnek segített.

Elnézést, hogy nem a konkrét válasz.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont aug. 22. 12:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen, rákerestem, úgy néz ki le lehet tölteni telefonra is:)

# 4/7Időpont aug. 22. 12:30 Privát üzenet

A legjobb megoldás természetesen az, hogy ha semmilyen formában nem dohányzol.

De nem igaz sem az, hogy "mindegy", sem az, hogy az e-cigi károsabb lenne. Mivel viszonylag új dolog, ezért hosszú távú hatástanulmány még nem is készülhetett; amiket pedig eddig kutattak, egymásnak ellentmondó eredmények születtek az e-cigi használatával kapcsolatban. Szóval egyelőre nem lehet biztosat mondani, hogy mennyire káros; viszont az teljesen biztos, hogy a normál ciginél sokkal jobb. Olvass utána ezzel foglalkozó oldalakon, mindkét tábor véleményét és hivatkozásait megnézve, így ki tudod alakítani a saját véleményedet.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont aug. 22. 19:50 Privát üzenet

A dohányosok számára mindenképp jobb az ecigi, mint a sima cigi.

Nem a nikotin a probléma a dohányzásban, a nikotinnal gyógyítanak is.

Az ecigi legalább 90%-kal kevésbé káros, mint az analóg cigaretta.

Teljesen egyet értek az előttem szólóval.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont aug. 23. 10:19 Privát üzenet

És ki mondta neked, hogy károsabb az e cigi? Valami 50 éves alkoholista? Olyan hülye emberek mondanak véleményt az e cigiről h közben azt se tudják mi az.

Úgy voltam vele mint te csak én 2 dobozzal szívtam és 18mgossal kezdtem.

Szívjad az e cigidet és hamar el fogod hagyni az analógot, nekem egy hétig mentek mellette 4-5 szálak utána nem kellett.

Milyen e cigit vettél?

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont aug. 23. 20:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elektromos cigibe milyen nikotinos liquid-et szoktatok tölteni, milyen izűt?
A nikotinos elektromos cigi is impotenciát okoz? Vagy valami negatív hatása van az erekre?
Ha nem tüdőzöm le az elektromos cigit, akkor az végül is ugyanolyan, mintha nikotinos rágóznék?
18éves kor alatt kiadják elektromos cigihez a nikotinos liquidet? (Szfvár, GreenSmog)
Nikotin tapasz, Nikotinos rágó, Elektromos cigi. Szerintetek melyik hat jobban? (bővebben lent )
Az elektromos cigaretta káros, ha nem nikotinos liquidet teszek bele és csak a sima natúr gőzt szívom?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Dohányzás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!