Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A leszokás miatt vannak ezek...

A leszokás miatt vannak ezek a tüneteim?

Figyelt kérdés

14 évig dohányoztam, másfél hónapja nem gyújtottam rá.

Már nincs meg a kívánós érzés, néha-néha egy villanásnyira eszembe jut a cigi, de nem olyan durva már.

Leszokás előtt is fáradt voltam napközben, de most ez valami katasztrófa. Reggel még van energiám, addig gyorsan megcsinálom a házimunkát, dolgozom, edzem utána és dél körül haza is érek farkas éhesen. ( mikor dohányoztam, sosem reggeliztem, sőt, nem is ettem sokat, most már eszem reggel is.) Sport mellett felszedtem 6 kilót!

Megeszem az ebédem (diétázom már több, mint két hete) és iszonyatosan fáradt leszek! Annyira, hogy muszáj aludnom! Mikor felkelek sem lesz több energiám, csak szédelgek a lakásban, még főzni is "fáj", miközben mindig is imádtam sütni, főzni. Sokszor érzem azt, hogy ideges vagyok, az emberekre, körülöttem lévő megoldatlan problémákra.

Mikor eljön az este, ugyanúgy fáradt vagyok és bedőlök az ágyba, mintha egy hete nem is aludtam volna. Este direkt keveset iszom, mert minden kora reggel arra ébredek, hogy nagyon kell pisilnem, ennyire sosem kellett, mint mostanában, nagyon szokott fájni!

Néha elkeseredettségemben már sírni tudnék, hogy úgy élek, mint egy zombi.

Régen varrtam, kirándultam, tevékenykedtem, most pedig nem ismerek magamra.

Előtte is rám tört pár ilyen hullám, muszáj volt aludnom, de ez már katasztrófa.

Tudja valaki, hogy ez miért van?

Elmenjek dokihoz és mondjam el neki is ezeket a problémákat?

Előre is köszönöm a segítségeket!



2018. aug. 23. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Vérnyomást,vérvételt csináltatnék,nem-e vérszegénység,alacsony vérnyomás,vagy vashiány,vagy valamilyen vitaminhiány.
2018. aug. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na nálam pont ugyanez van, csak a kávétól.

De elvileg még a hatóanyaguk is hasonló.

Fogadok, hogy éjjel felkelsz, és jópár óráig nem tudsz aludni.

Nálam ez is van még.

Napközben meg néha mintha fejbevertek volna.

Próbáld a kávét, hátha megold valamit.

Mégsem ugyanaz, mint a bagó.

De a hatás kb egyforma.

Én is szeretném tudni, meg lehet az oka, valószínű a függőség.

Bár amíg nem találtam rá a kávéra, minden bajom volt. Én pasas létemre elég vacakul érzem magam, valószínű a nem mozgás meg némi felborult hormonháztartás miatt is. Próbáltam már én is mindenfélét. :(

Öreganyám 100 évnél tovább élt, rendszeres kávéivó volt.

2018. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elvonási tünetek egy részét éled át. Ne csodálkozz, ha híztál. A dohányzás szövetpusztító hatása miatt eddig a felvett energia egy része a pusztult szövetek regenerálására ment, ami most már elmarad. Eddig a dohányzás nyújtotta azokat a külső ingereket, ritmust, ami a korábbi életrendedet összetartotta, most neked kell mindezt rendezned. Az étkezés utáni vérnyomás-esés és elálmosodás teljesen normális élettani jelenség.
2018. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehogy bedőlj ezeknek az írásoknak, semmi köze a leszokásodhoz ennek a tüneteknek.


Nyomás alatt vagy, még pedig ezoterikus módón. Depresszió, szomorúság, erőtlenség, ez a kettő tuti nálad van.


Az ezosok általi rontásnak van, ez a jellegzetessége az első időkben.

2018. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*ez a három


Az elvonási tüneteknek teljesen más az érzete, és hasonló minden embernél.

2018. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elmentem az orvoshoz és kiderült, hogy candidám van. Kaptam rá gyógyszert. Utána olvastam, valóban minden tünet/probléma erre utal, hála Istennek nem a cigaretta! :)

Köszönöm szépen a segítségeket!

2018. aug. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!