Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sok cigitől lehet tüdőgyulladá...

Sok cigitől lehet tüdőgyulladást kapni?

Figyelt kérdés

Kocadohányos vagyok,viszont az elmúlt időben(és ma este is) voltak bulik,és vplt hogy elszívtam 8-10-12 szál cigit majdhogynem egymás után,és azt vettem észre hogy elég érzékeny a mellkasom amikor köhögök,lehetséges hogy ennyitől kialaluljon vmi komolyabb baj?

Ismerek olyat aki napi két dobozzal szív évek óta de semmibaja.....

Akkor mi lehet velem most?Vagy csak hirtelen megerőltettem és elmúlik?Veletek volt már ilyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 7. 04:44
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Lehet.
2018. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. A tüdőgyulladást baktériumok vagy vírusok okozzák. Viszont a cigiben egy csomó káros anyag van, amik megtapadhatnak a tüdőben, irritálják, és jó táptalajt nyújtanak a baciknak, meg nehezebben is tisztul így a rendszer. Szóval egy kemény dohányos könnyebben betegszik meg, ill. lassabb a gyógyulási folyamat.


Viszont az alkalmanként pár szál cigi nem okoz ilyesmit, meg a buliban elszívott több szál sem. De azért jobb lenne, ha nem szívnál ennyit rövid idő alatt láncban.

2018. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A sok cigitől bonchitist lehet kapni. Végül is az egy gyulladás, de nem a klasszikus tüdőgyulladás.
2018. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Lehet, hogyne, sőt a cigi káros anyagai okoznak lerakódásokat, ami miatt a tüdőben a vér nem tud annyira tisztulni és hát a szervezetben napi szinten vannak vírusok, baktériumok, amiket normál esetben leküzd a szervezet, de ha ebben hiba keletkezik, akkor okozhat ilyet.

Ennyi cigitől nem lesz tüdőgyulladásod, de okozhat ilyen tüneteket. Pár nap és elmúlik, ha meg nem, akkor más van, menj orvoshoz vele.

2018. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,dél körül már enyhült,mostanra meg elmúlt,szóval egy jó ideig szüneteltetem a cigit,de lehet le is teszem,nem ér ez ennyit:)
2018. szept. 7. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!